Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Çapak Gözlüğü

Yalnızca sağlığını önemsemeyen insanlar gerekli donanımlar ile korunmayı ihmal eder. Hatasını bir gün anlayacaktır, ancak o gün bazı şeyler için çok geç olabilir. Gözler, insanların dış dünyayı gözlemlenmesinde büyük öneme sahiptir. Bu yüzden uygun korumayı sağlamak oldukça önemlidir. Dünya geneline bakılacak olursa çalışma ortamlarında yaşanılan göz yaralanmalarının sayısı hiç de azımsanacak kadar az değildir. Bu sayıların daha da artmaması için uygun göz korumasının işveren ve çalışanlar tarafından sağlanması gerekir. Gelişen teknolojiler ile üretim sayıları daha fazla ve internet mecrasıyla birlikte kişiye ulaşımı daha kolay bir hal almıştır.

Devamını Göster »

Uygun Çapak Gözlüğü

Göz koruması ile ilgili bir sürü çeşit ürün arasından, çalışma alanına uygun olanını seçmek oldukça basittir. Tehlike potansiyeli bulunan bir iş grubunda çalışılıyorsa mutlaka bir tane edinilmelidir. Geri dönüşü olmayan sonuçlar ile karşılaşmayı hiçbir çalışan istemez. Bu sebeple uygun çapak gözlüğü ile donanımı sağlamak, her türlü göz tehlikesine karşı kullanıcısını korumaya yetecektir.

Çapak Gözlüğü Özellikleri

Özellikler her koruyucu iş güvenliği ekipmanında olduğu gibi göz koruyucular için de önemlidir. Bir gözlük seçimi yapılırken özellikleri hakkında mutlaka bilgi sahibi olunmalıdır. Aksi durumların en aza inmesini sağlamak için özelliklerin idrak edilmesi maddi ve manevi kazanç sağlar. Bir çapak gözlüğü alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerden birisi, darbelere ve parçacıklara karşı tam koruma sağlamasıdır. Böylelikle çalışırken asla bir çarpma ya da herhangi bir parçanın göze kaçma durumu yaşanmaz. Görünürlük, gözlüklerinin en önemli özelliklerinden birisidir. Alınacak gözlüğün net bir görünüm sağlaması ve çeşitli ortamlarda maksimum görünümü verdiğinden emin olunmalıdır. Gözleri UV ışıklarından ve parlamalardan korumak şarttır. Bu yüzden mutlaka UV koruması içeren gözlüklere yönelmek gerekir. Gözlük, gözü tamamen kaplamalıdır. Dışarıdan gelecek toz veya parçacıkların göz ile teması tamamen engellenmelidir. Bundan dolayı göze tam oturacak çapak gözlüğü kullanımı oldukça önemlidir. Herhangi kayma veya sıkma durumu kullanıcı için kötü sorunlar oluşturabilir.

Çapak Gözlüğü Avantajları

Koruyucu gözlükler, göz yaralanmalarının oluşumunu engelleyecek en önemli iş güvenliği ürünüdür. Genel olarak göz yaralanmalarına marangozluk, inşaat, elektrik işleri, tıbbı bakım, oto tamiri ve kaynak işlerinde sıklıkla rastlanır. Eğer bunların dışında bir meslek dalında çalışılıyorsa tehlike ile karşı karşıya gelinemeyeceğine dair bir fikir çıkartılmamalıdır. Tehlike, her meslek sektörü için geçerli olan bir durumdur. Önemli olan iş yerindeki tehlikelerin farkında olabilmektir. İş yerinde göz tehlikesi bulunuyorsa mutlaka göz koruyucu ekipmanların edinilmesi gerekmektedir. En ufak bir önlem en büyük göz hasarlarına karşı kişiye tam koruma sağlar. Çapak gözlüğü, göz yaralanmalarını en aza indirir. Gözün zararlı maddeler ile etkileşimi tamamıyla önler. Kimyasallar büyük bir tehlikedir. Temas ettikleri alana anında etkiyebilir ve tedavisi olmayan sonuçlara davetiye çıkarır. Bu durumlar kişi için büyük sorun oluşturmamalıdır. Çünkü korunmanın sağlanması her türlü tehlikeye karşı kullanıcıyı kapalı hale getirecektir. İhmal sizlik yapılmamalı, aksi takdirde kişinin başına gelebilecek olaylar, sorumsuzluğundan öteye gidemeyecektir.