Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Yarım Yüz Maskesi

Ağız ve burnun korunması için DIN EN 140 ve AS / NZS 1716 standartlarına göre tasarlanmış ve üretilmiştir. Yüz ile temas eden tüm parçalar silikondan üretilmiştir. Kolay ayarlanabilen ve açılan bantlar, yarım yüz maskesinin kolay ve hızlı kullanılmasını sağlar. Güçlü ve geniş flanş contaları yürürken bile güvenlik sağlar. Ergonomik olarak tasarlanmış, yumuşak silikon yüz yüze mükemmel bir şekilde, tüm konfor sağlayan basınç noktaları olmadan yüzün şekline uyar. Değiştirilebilir kartuş filtreli son derece konforlu gelişmiş filtre sistemi, düşük solunum direnci sağlar. Toz, ince parçacıklar, buğu, duman, organik buharlar ve 65 °C ve üzeri kaynama noktasına sahip gazlar için çoklu gaz kartuşu ile birlikte verilir.

Devamını Göster »

Yarım Yüz Maskenin Kullanım Alanları

Sprey boyama, spreyleme ve zararlı kimyasallar, zehirli gazlar, çözücüler ve tozların işlenmesi sırasında kullanım için ideal bir maske gereklidir. Yumuşak kenar, kartuşları düzgün bir şekilde dağıtan sert bir kabuk iken, yüz kenarına rahatça oturur.

Genel Kullanım Alanları

  • Tarım ve Gıda Sektörü
  • Ağaç Endüstrisi
  • İnşaat sektörü
  • Asbest ıslahı
  • Boyama
  • Kimyasal endüstri

DUPLA, EN148-1'e göre dişli konektörlü negatif basınçlı tam yüz maskesidir. DUPLA panoramik bir siperliği entegre eder ve hem EN 148-1'e hem de Spasciani 2000 serisinin özel kartuşlarına vidalı filtrelerle birlikte kullanılabilir. Yüz boşluğu normalde TPE'den yapılır, fakat çizilmeye ve çözücüye dayanıklı polikarbonat ile donatılmış EPDM veya Silikonda da mevcuttur.

Filtre kartuşları, parçacık filtresinin özellikle tozlu ortamlarda tıkanmasını önleyen özel ön filtre modelleri de vardır.

İster püsküllü ister profesyonel olsun, her ağaç işçiliği için ciğerlerinden toz tutulmasını önlemek öncelikli hedefiniz olmalıdır. Tek kullanımlık toz maskeleri, atölyelerde kullanılan en yaygın akciğer koruma türüdür. Tipik olarak, yağ içermeyen katı ve sıvı parçacıklara karşı en az %95 oranında bir filtreleme verimi sağlarlar.Bunlar N95 toz maskeleri veya respiratörler olarak adlandırılır. Bununla birlikte, bir toz maskesinin etkinliği sadece filtreleme verimliliği ile belirlenir. Önemli olan, tozuma maruz kalmayı azaltmaktır. Bir solunum maskesi yüzü düzgün bir şekilde kapatmazsa, havadakiincepartiküllü madde burun ve ağız çevresine kolayca nüfuz edebilir.

Tek kullanımlık toz maskeleriyle karşılaştığım problem, ezilmekten, katlanmadan, bir cebin içine doldurmaktan veya bir tezgah üzerine savrulmaktan kolayca zarar görmeleridir. Onları yüze tutan ince elastik bantlar genellikle maskeye zımbalanır ve kırılması kolaydır. Çoğu zaman iyi bir sızdırmazlık sağlamak için yeterince sıkı kalmaz. Genelde ince bir ince tabaka metal olan burun klipsleri kolayca bükülür veya serbest kalmaz.

Toz koruması söz konusu olduğunda yarım yüz maskeler gerçekten çok daha iyi bir seçimdir. Bir respiratörde aradığım en önemli özelliklerden iki tanesi rahatlık ve ağırlıktır. Yüzümün terlemesine, burnumun köprüsünü tahriş etmemize, nefesimi etkilemekten veya ağır hissetmeme neden olmadan uzun bir süre giyebilir olmalıdır.