Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Gaz Maskesi Seti

Gaz maskesi seti havadaki oksijeni teneffüs eden kullanıcıyı zehirli gazlarkorumak için kullanılanaraçtır. Burun ve ağız üzerinde tampon oluşturarak gözleri, yüzü ve diğer hassas, yumuşak dokuları da kaplayan modelleri vardır. Bazı gaz maskeleri askeri teçhizat olarak kullanılır. Gaz maskesinin kullanıcısı, cildin emebileceği gazdan korunur. Çoğu gaz maskesi filtreleri, nükleer biyolojik kimyasal (NBC) bir durumda yaklaşık 24 saat koruma sağlar.

Devamını Göster »

Gaz Maskesi Seti Hakkında

Havadaki zehirli materyaller, gaz halinde (örneğin, sülfürlü hardal ve klor gazı ) veya partiküller( biyolojik ajanlar gibi ) olabilir. Birçok gaz maskesi her iki tipten koruma içerir. Gaz maskeleri, kaynak dumanlarına karşı koruma sağlamak, asbest veya diğer tehlikeli parçacıklara karşı korunmak için ve tehlikeli maddeleri ele alırken kimyasal endüstrisinde,kimyasal gaz maskesi sızıntı ekipmanının onarımında veya dökülmelerden sonra temizlemede olduğu gibi; işçilere genellikle sızıntılara karşı önlem olarak gaz maskeleri verilir.

Polisler tarafından göz yaşartıcı gazın kullanıldığı gösteriler ve protestolar sırasında, gaz maskeleri polis ve göstericiler tarafından yaygın olarak kullanılabilmektedir. Fonksiyonel görevlerini yerine getirmenin yanı sıra, endüstriyel maskelerde de gaz maskeleri kullanılmaktadır. Maske onları boya kabının zehirli dumanlarından ve asbest gibi tehlikeli maddelerin bulunduğu yerlerde koruma sağlar.

Gaz maskesi seti olarak da adlandırılan askeri gaz maskeleri, sizi zehirli kimyasallardan, ölümcül bakterilerden veya endüstriyel bir kaza veya terörist saldırının neden olduğu hava kaynaklı radyasyonlardan korumak için yüzü kaplar. Bu, sivilleri emniyete alırken askeri, polis gaz maskesi ve sanayi personelinin başkalarını kurtarmasına izin verir. Birçok özel birey, yeni olanlar yerine askeri fazlalık maskeleri toplar. Filtreler zamanla bozulur, bu yüzden 20 yaşın üzerindeki herhangi bir maskeyi kullanmamalısınız. Ayrıca, bazı maskeler bir kez daha kullanılacak şekilde tasarlanmamıştı. Bunların çoğu hala koleksiyoncular için ya da korkutucu bir kostümün parçası olarak değerlidir, ama bir önleyici için değerli değildir. Bazıları ek koruma için kask ile çalışır. Sizi ve ailenizi acil bir durumda korur.