Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Tam Yüz Maskesi

Tam yüz maskeleri, çalışanlara havadaki zararlı parçacıkları karşı koruma sağlar ve kirlenmiş havanın arıtılması için de kullanılabilir. Çalışma ortamında malzemeler kesilirken toz veya kimyasal maddeler ve çözücüler olarak ahşap veya taş gibi parçacıkları içerir. Bu tip solunum cihazlarının her birinin kendi kullanım alanları vardır: Tam yüz solunum maskeleri, havadaki parçacıklardan tam bir solunum koruması sağlamaya yardımcı olur.Aynı zamanda gözlerin havadaki parçacıklara karşı korunmasını sağlar.

Maske neredeyse sınırsız(%98) görüş alanı sağlar. Hem dikey hem de yatay düzlemlerde eğriler ve görsel bozulmayı önlemek için optik mükemmel kalır. Ömür boyu düşük maliyetler için erimeye ve çizilme direnci sağlamak için standart olarak sertleştirilmiştir.

Devamını Göster »

Tam Yüz Maskesi Kullanım Alanları

Yarım maskeler daha az müdahaleci olmakla birlikte, kullanıcı için tam bir solunum koruması sağlamaktadır. Tam yüzlü maskesi gibi koruma sağlaması için güvenlik gözlükleri ilebirleştirilmelidir. Tam yüz maskesi modelleri de mevcuttur.

Filtreler, düşük ve yakın yüzlere oturur.Mükemmel denge ve ağırlık dağılımı sağlar. Yüz contası, silikonun rahatlığını ve esnekliğini dayanıklılık ve uzun servis ömrü ile birleştiren Sıvı Silikon Kauçuk(LSR). Yüz conta tasarımı, kablo demetini aşırı sıkmaya gerek kalmadan verimli bir uyum sağlayan geniş bir temas alanı sağlar. Tam yüz maskesi modelleri de mevcuttur.

Yarım maske ve tam yüz maskesi kimler için uygundur?

Tam yüz maskeleri, kullanıcının çevresinde havadaki kimyasallardan veya parçacıklardan korunması gereken çok çeşitli mesleklerde kullanılır. Bunlar, marangozluk, metal işi, duvarcılık, boya ve dekorasyon, kimya ve laboratuvarlar, mülk tadilatları, sanat ve yaratıcı endüstriler gibi sektörleri kapsamakla birlikte bunlarla sınırlı değildir.

Tam yüz maskeleri için yönetmelik ve standartlar

ProtecDirect'tevar olan bütün solunum KKD'leri, ilgili Avrupa Standartlarına uygundur. Bunlar şunları içerir:

İş Mevzuatında Kişisel Koruyucu Donanım(KKD) 1992 - İşverenlerin güvenli çalışma sistemleri temin etmeleri şarttır.Bu nedenle KKD'ye olan ihtiyaç en aza indirgenir ancak KKD'nin gerekli olduğu durumlarda, bu amaca uygun ve her zaman amaca uygun olmalıdır. KKD düzenli olarak muhafaza edilmeli ve kontrol edilmeli çalışanlar doğru şekilde nasıl kullanacakları konusunda eğitilmelidir.

Maske koruma seviyesi

Maskeler, toz partiküllerine ve havadan gelen virüslere karşı koruma sağlayan ön hat personeli için P3 filtreleriyle temin edilebilir. Kimyasal duman ve buharlara karşı korunmaya ihtiyaç duyulan departmanların ihtiyaçlarını karşılamak için kimyasal bir filtre de satıyoruz. Maskeler tüm yüz biçimlerine uymayabilir.Bu nedenle seçilen maskenin kullanıcı için doğru olduğundan emin olmak için bir 'Yüz Uygunluk Testi' gerçekleştirilmelidir.

Maske Temizliği

Tam yüz maske her kullanımdan sonra yıpranmış, hasarlı parçalar için temizlenmeli ve kontrol edilmelidir. Maske gövdesi, bir bez ve zayıf bir deterjan çözeltisi kullanılarak temizlenebilir ve havayla kurumaya bırakılabilir. Conta yüzeyi, bir bez ve sabunlu su ile temizlenmeli ve oda sıcaklığında kurutulmalıdır. Filtre kartuşu tekrar kullanılacaksa, solunum cihazından çıkarmayın.Bir bez ve ılık sabunlu su ile temizleyin ve temiz bir bezle kurulayın. Filtre kartuşuna su girmemelidir. Yüz maskesi takılmadan önce dikkat edilmesi gereken nokta: Yüzler ile sıkı bir sızdırmazlık gerektiren yüzler, böylece solunum maskesini taktıklarında kullanıcının temiz tıraş olması gerekir. Uygun bir sızdırmazlık sağlanabilmesi için, tüm sıkı geçme yüzeyleri uygun test gerektirir.