Göz Koruyucu

Herhangi bir iş yerinde verimli ve verimli çalışması için iyi iş güvenliği ortamı gereklidir. Kimyasal, çevresel, radyolojik veya mekanik tahriş edici ve tehlikelerin olduğu yerlerde göz koruyucu ekipmanlar gereklidir. Güvenlik gözlükleri, gözlükler veya gözlükler olarak da adlandırılan Eyeshields, sadece uçan kalıntılara ve kimyasal sıçramalara karşı koruma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda lens malzemesine bağlı olarak UV ışınlarından görünür ve yakın görünür ışığa veya radyasyona karşı da koruma sağlamaktadır. Güvenlik gözlükleri için en popüler lens malzemesi polikarbonattır. Bu malzeme cama göre çok daha hafif olduğu için daha rahat kullanım sağlar. Polikarbonat lensler ayrıca cam lenslerden daha fazla darbeye dayanıklıdır ve kırılmazlar. Ancak, Polikarbonat camdan çok daha yumuşak bir lens malzemesi olduğundan cama göre daha kolay çizilirler, bundan dolayı genellikle çizilmez kaplama ile birlikte kullanılırlar. Modern göz koruyucu gözlüklerin tasarımları, kaymayı önleyen burun köprülerini, buğu önleyici lensleri ve kaplamaları, onları asitlere, kostiklere ve hidrokarbonlara karşı dirençli kılar.

göz koruyucu ekipmanlar

Göz Koruyucular Genellikle 3 Farklı Tasarıma Sahiptir;

Güvenlik gözlükleri veya göz siperleri, kimyasal sıçramalar veya spreyler, parçacıklar ve tahriş edici maddeler gibi çevresel tehlikelerle kirlenmiş olan bir gözle görülür potansiyelin bulunduğu yerlerde kullanılır. Modern göz koruyucu kalkanları, ayarlanabilir tapınak uzunlukları ve açı ayarlamaları, esnek, ayarlanabilir burun yastıkları ve mümkün olan en iyi uyumu ve performansı sağlayan çeşitli havalandırma seçenekleri ile kullanılabilir. Anti-scratch kaplama merceklerinin yanı sıra buğulanmayı önlemek veya lens netliğini optimize etmek için de kaplanabilir. Yan kalkanlar takılabilir ve yandan ek koruma sunabilir.

Koruyucu gözlük, yan siperleri olan güvenlik gözlüklerinin yerine kullanılabilir. Yan kolların yerine kullanılan ayarlanabilir elastik kayış, bireyin mobil veya ters çevrilmiş olduğu uygulamalarda daha güvenli bir uyum sağlar.

Yüz korumaları gerektiğinde yüz siperleri veya güvenlik siperleri kullanılır. Genellikle polikarbonattan imal edilirler, bunlar kaplanmadıkça kimyasal sıçramaya karşı koruma sağlamazlar. Kimyasallarla kullanım için laboratuvar gözlüğü olarak asetat yüz siperi kullanmak en iyisidir. Yüz koruyucuları göz koruma ile birlikte kullanılmalıdır. Güvenlik gözlükleri veya gözlükler için bir yüz siperi yerine geçmez.

Bu kategoride ürün bulunamadı.