Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Drager Gaz Maskesi Filtresi

Drager filtresi aşağıdakilere karşı korur: Kimyasal ve biyolojik savaş ajanları gibi sarin ve diğer sinir gazları; hardal gazı, siyanojen, arsen ve fosgen; radyoaktif gaz maskesive yüksek derecede toksik parçacıklar; katı parçacıklar ve mikroorganizmalar; bakteri ve virüsler. EN 141'e göre organik gazlar (örneğin A2B2E2), yani organik gazlar ve buharlar, inorganik gazlar ve buharlar, örneğin: klor, hidrojen siyanür, hidrojen sülfür, formik asit, kükürt dioksit, hidrojen florür gibi organik ve inorganik asitler ve hidrojen klorür. Antraks, sarin, çiçek hastalığı gibi savaş ve terör saldırıları, hardal gazı yanı sıra CN ve CS gibi göz yaşartıcı gazlar gibi isyan kontrol ajanları.

Devamını Göster »

Drager solunum maskeleri ve kimyasal gaz maskesi

Burada, solunum koruma cihazlarını filtrelemeyi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörleri kısaca göreceğiz. Uygun maskeleri ve filtreleri seçerek, kendinizi havadaki zararlı maddelere karşı korumanıza yardımcı olur.

Bir solunum maskesi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Çevrenizdeki tehlikeler, iş gereği ve dış koşullar bilinmelidir. Ek olarak, solunum cihazınızın gerektirdiği koruma seviyesini ve gerekli filtrenin tipini ve koruma seviyesini dikkate almalısınız.

Drager solunum koruyucu filtrelemeyi kullanmadan önce lütfen aşağıdakileri kontrol edin;

  • Ortam havasında yeterli oksijen var mı?
  • Ortam havasındaki kirletici maddeler nelerdir?
  • Kirletici maddelerin konsantrasyonları nelerdir?
  • Kirleticiler gaz, parçacık veya buhar formunda mı? Yoksa bunlar bir karışım mı?
  • Kirleticiler, yeterli uyarı özelliklerine sahipler mi? (örneğin koku veya tat)
  • Uygulanabilir Mesleki Maruz Kalma Limitleri (OEL) nelerdir?
  • Solunum korumasına ek olarak, diğer kişisel koruyucu ekipman (örneğin: Göz veya kulak koruma) gerekli midir? Doğru filtrenin nasıl seçilir? Kirleticiler farklı şekillerde gelirler - genellikle: Katı parçacıklar ve gazlar (gazlar, buharlar).

Bu formlardan birine veya bunların her ikisinin bir kombinasyonuna karşı korunmak için maske filtresi türleri arasında seçim yapabilirsiniz.