Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

İş Pantolonu

İş Pantolonu Fiyatları

İş ortamlarında, özellikle de inşaat sektöründe çalışanların en çok ihtiyaç duyduğu iş güvenliği ekipmanlarından birisi iş pantolonu olmaktadır. Portatif özelliklere sahip olması nedeniyle, kullanıcının çalışma verimliliğini en üst düzeye çıkaran iş güvenliği ekipmanlarının başında gelir. Çok sayıda cep bulundurması nedeniyle çalışma aletlerinize kolay ulaşım sağlar. Depolama dışında, kolay temizlenebilir ve çabuk kuruyabilir özellikte olması zaman kayıplarını da en aza indirmeye yardımcı olur. Kolay muhafaza edilebilirliği ve bakım açısından, çalışanlara hiçbir sorun yaşatmaz. Su tutmaz ve alev almaz özellikleri de içeren bu pantolonlar, çalışanların güvenliğini artırır. Bu durum çalışan verimliliği açısından oldukça önemlidir. Verimliliğin en üst düzeyde alınabilmesi için kaliteli ürünlerin tercih edilmesi de oldukça önemlidir. Çünkü ucuz malzemeden yapılmış bir iş pantolonu, gerçek anlamda koruma konusunda sınıfta kalır. Bu durum işçilere de güven sağlamaz. Eğer kendini güvende hissetmezse, işine olan konsantrasyonu büyük ölçüde düşer ve bir fayda sağlayamaz. Bunun dışında kullanılmama durumunda vücutta oluşabilecek fiziksel tehlikelere de davetiye çıkartır. Sorunların en aza indirilmesine yardımcı olmasıyla birlikte uzun yıllar kullanımı da faydaları arasında bulunmaktadır.

İş Pantolonu Seçimi

Rastgele bir ürün almak hiçbir fayda sağlamadığı gibi, maddi olarak da zarara uğratır. Sorunlar yaşamamak için iş standartlarına uygun ekipmanını seçmek önemlidir. Doğru iş pantolonu seçimi yapmak için belirli özellikler vardır.

  1. Dayanıklılık: Dayanıklılık, seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerdendir. İş pantolonları yanmaya, kesilmeye, delinmeye ve su geçirmeye karşı dayanıklılık gösterir. Çalışma ortamının koşullarına göre uygun dayanıklılığı içeren ürünü seçmek doğru olacaktır.
  2. Nefes Alabilirlik: Özellikle sıcak havalarda terden dolayı kıyafetler kişinin üstüne yapışır ve rahatsız eder. Bu durumda fazla nemin bir an önce vücut dışına atılması gereklidir. Nefes alabilir özellikli iş pantolonu kullanımı fazla nemin hapsolmasını engelleyerek daha serin çalışma ortamı oluşturur.
  3. Konfor: Genel olarak çalışanlar işin güvenlik tarafında olduklarından dolayı konfor özelliklerine bakmayı pek tercih etmezler. Oldukça yanlış bir tutum olduğu aşikardır. Bir iş güvenliği ekipmanının güvenliği kadar konforu da oldukça önemlidir. Rahat hareket imkanı sağlayan iş pantolonu uzun süreli kullanım için uygundur.
  4. Ağırlık: Bir diğer önemli husus kıyafetin ağırlığıdır. Ortalama bir iş pantolonu 1 veya 1,5 kilogram arasında olmaktadır. Bu standartların dışındaki hafif veya ağır özellikte olan iş pantolonları alınması, uzmanlar tarafından uygun görülmemektedir.

İş Pantolonu Kullanım Alanı

Birçok meslekte iş pantolonu kullanılmaktadır. Bu mesleklere örnek olarak boyacılar, marangozlar ve itfaiyeciler örnek verilebilir. Hareket açısından aktif olan bu meslek dalları, mesai saatleri içerisinde kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak için kullanırlar. İtfaiyeciler, ısıyı uzaklaştırmak ve içeri giren nemi önlemek için tasarlanmış çift katmanlı bir kumaştan yapılmış iş pantolonu giyerler. İtfaiye pantolonları, genellikle itfaiyecilerin dumanda daha kolay görülmesini sağlamak için parlak turuncu, sarı veya yansıtıcı gümüş şeritlere sahiptir. Boyacılar ise, üzerilerine boya sıçramasını önlemek ve rahat iş imkanına sahip olabilmek için iş pantolonu giyerler. Pamuktan yapılması sebebiyle bir yıkama sonucunda üstünde boya bırakmaz ve zaman tasarrufu sağlar. Boyacılar, genellikle beyaz renkli iş pantolonunu tercih ederler. Marangozlar ise cep sayısı fazla olan iş pantolonlarını tercih ederler. Çekiç, tornavida, pense ve anahtara kadar her şeyi taşıyabilmesi portatiflik açısından kullanıcısını memnun etmektedir. 90’lı yıllarda işlevselliğinin yanı sıra, günlük giyim kıyafeti olarak da kullanımı oldukça yaygındı. Yıllar geçtikçe sadece işlevsel özelliği ile kullanımı mevcut hale gelmiştir.