Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Laboratuvar Gözlüğü

Herhangi bir laboratuvarın verimin iyi olması için çalışanların güvenliğinin iyi olması gereklidir. Kimyasal, çevresel, radyolojik veya mekanik tahriş edici tehlikelerin olduğu yerlerde laboratuvar gözlüğü zorunludur. Güvenlik veya iş gözlükleri veya gözlükler olarak da adlandırılan göz korunması sadece uçan kalıntılara ve kimyasal sıçramalara karşı koruma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda lens malzemesine bağlı olarak UV ışınlarından görünen veyaaz görünen ışığa veya radyasyona karşı da koruma sağlar. Güvenlik gözlükleri için en popüler lens malzemesi polikarbonattır. Bu malzemenin camın ağırlığının yarısından daha azı, gözlüklerin daha rahat kullanılmasını sağlar

Devamını Göster »

En Çok Satan Laboratuvar Gözlüğü Ürünleri

1
3M 2890 Güvenlik Gözlüğü AS/AF

3M 2890 Güvenlik Gözlüğü AS/AF

3 Yorum

611,00 TL 629,59 TL

Laboratuvar Gözlüğü Kullanımı

. Polikarbonat lensler ayrıca cam lenslerden daha fazla darbeye dayanıklı ve kırılmazdır. Polikarbonat camdan çok daha yumuşak bir lens malzemesi olduğundan genellikle çizilmeye karşı dayanıklı bir kaplama ile kullanılır. Modern göz korunması tasarımları, kaymayı önleyen burun köprülerini, buğu önleyici lensleri ve kaplamaları sayesinde, asitlere, kostiklere ve hidrokarbonlara karşı korunmasını sağlar. Boyacı gözlüğü de bunlardan biridir.

Koruma üç ana tasarımda mevcuttur

  • Güvenlik gözlükleri veya göz siperleri, kimyasal sıçramalar, spreyler, parçacıklar ve tahriş edici maddeler gibi çevresel tehlikelerle kirlenmiş olan bir gözle görülebilen yerlerde kullanılır. Modern göz kalkanları, ayarlanabilir; açı ayarlamaları, esnek, ayarlanabilir. Anti-scratch kaplama lenslerin yanı sıra buğulanmayı önlemek veya lens netliğini optimize etmek için de kaplanabilir. Yan kalkanlar takılabilir ve yandan ek koruma sağlanır.
  • Koruyucu gözlük, yan siperleri olan güvenlik gözlüklerinin yerine kullanılabilir. Yan kolların yerine kullanılan ayarlanabilir elastik kayış, bireyin mobil veya ters çevrilmiş olduğu kullanımlarda daha güvenli bir uyum sağlar.
  • Yüz korumaları gerektiğinde yüz siperleri veya güvenlik siperleri kullanılır. Genellikle polikarbonattan imal edilir.Bunlar kaplanmadıkça kimyasal sıçramaya karşı koruma sağlamazlar. Kimyasallarla kullanım için asetat yüz siperi kullanmak en iyisidir. Yüz koruyucuları göz korumasıyla birlikte kullanılmalıdır. Güvenlik gözlükleri veya iş gözlükleriiçin bir yüz siperi yerine geçmez.