Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

İş Çizmesi

Kış ayları sürekli bol yağışlı ve soğuk geçer. İnsanlar, yağışlardan ve soğuklardan korunmak için gerekli donanımları kullanmaya özen gösterir. İş çizmesi, genel olarak çok düşük soğuklarda, çamur vb. bulaşıcı maddelerin bulunduğu veya su ile çok yakın temasta bulunan iş sahaları için kullanımı oldukça yaygındır. Avcılık, balıkçılık, inşaat, tarım, gemicilik işi ile uğraşan kişiler iş çizmesi kullanan iş sektörlerine örnek olarak verilebilir. Çok yönlülüğü sebebiyle iş güvenliği ürünleri alanında en çok kullanılan ayak koruyuculardan birisidir. Çoğu iş sektörünün vazgeçilmezi olan iş çizmesi, kullanım kolaylığı ve güvenliği ile çalışanların tereddüde düşme durumlarını ortadan kaldırır. Ağır iş şartları için birebir olan iş çizmesi, sitemizde mevcut olan farklı çeşitleri ve özellikleriyle kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Devamını Göster »

Erkek İş çizmesi Seçimi

Günlük yaşama veya çalışma ortamına göre seçilecek iş çizmesi türü aynı olmayabilir. Çalışan işçiler, genelde uzun saatler boyunca dışarıda çalışmak zorunda kalır. Günlük kullanım çizmelere göre daha güvenli, rahat ve ısı yalıtımını iyi yapan kaliteli botlara ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple çizme türleri de özelliklerine göre farklılık gösterir. Sürekli su ile haşır neşir bir işte çalışan bir işçi, su direnci yüksek çizmelere yönelmek zorundadır. Sıcaklık da bir diğer önemli etkendir. İnsanlar için optimum vücut sıcaklığı 37 derece olarak belirlenmiştir. Çok düşük sıcaklıklarda doğru orantılı olarak vücut sıcaklığı da düşmeye başlar. İyi ısı yalıtımı özelliği gösteren bir iş çizmesi türü, vücut sıcaklığı düzeyini en uygun derecede tutar. Belki de en önemli özellik olan konfor, çalışma verimliliğini en çok etkileyen faktördür. En rahat, ayağı sıkmayan veya bol olmayan bir iş çizmesi, uzun çalışma saatlerinde ekstra konforu hissetmeyi sağlar. Herkesin ayak yapısı farklıdır. Bu yüzden firmalar çeşitli özellikte çizmeler üretir. Burada önemli olan husus, kişinin kendi ayak yapısına uyum sağlayacak çizmeyi bulması olacaktır.

İş Çizmesi Bakımı

İş çizmesi, hızlı şekilde kirlenir. En iyi görünümü elde edebilmek için, kalıntıları ve çamurları temizlemek gerekir. Çizmelerin iç kısımları, dış kısımlarından daha fazla dikkat gerektirir. Çizmelerin çoğunda kötü koku yapabilecek bir astar veya iç taban bulunur. Uygun şekilde temizliği yapılmazsa, çizmelerin içi kokuya neden olan bakteriler ve sporlu ayak mantarları için üreme alanı oluşturabilir. Çizmelerde oluşabilecek koku ve kiri önlemek için, çizmeler ile beraberinde çorap giyilmesi önemlidir. Bu durum aşırı nemi önleyerek kullanım rahatlığı sağlar. Çizmeleri temizledikten sonra mutlaka kurutulması gerekir. Kuruma zamanını kısaltmak için iş çizmesi içine temiz bir havlu veya kağıt mendil kullanılabilir. Muhafaza edilirken mutlaka kuru ve serin ortamlar tercih edilmelidir. Sıcak ortamlarda çizmeleri muhafaza etmek, yanlış bir seçim olmaktadır. Muhafaza süresince çizmeler mutlaka dik olacak şekilde konuşlandırılmalıdır. Bunun sebebi çizmelerin şekillerinde oluşacak bozuklukları önlemektir. Bakımı iyi yapılan bir iş çizmesi, uzun yıllar boyunca güvenliği ve konforu sağlamaya yardımcı olur.