Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Plastik Cizme

Dışarıda çalışan kişiler uzun saatler boyunca aktif olarak ayaktadır. Bu sebeple ayak sağlığının korunumu ciddi önem taşır. Ayak yaralanmaları özellikle şantiye ortamlarında sıklıkla rastlanılan iş kazalarındandır. Şantiye alanları gibi zarar görmenin gerçek bir olasılık olduğu tehlikeli bir iş ortamında çalışılıyorsa, endişelenmeden günlük işleri tamamlamaya olanak sağlamak için yüksek performanslı ve suya dayanıklı plastik çizme kullanılması gerekir. Ayakların güvende olması çok önemlidir. Sitemizde alan çizmeler, çalışanların ayak sağlığını çeşitli tehlikelere karşı en üst düzeyde koruma sağlar

Devamını Göster »

Plastik İş Çizmesi

. Düzgün bir yüzey alanları, engebeli araziler, aşırı sıcaklıklar, ıslak yüzeylere karşı plastik çizme kullanıcısını korumakta oldukça etkilidir. Tasarımları, ayakların herhangi bir aşınma, sıkışma veya delinme durumlarından koruyarak daha uzun süre çalışma imkanı verir ve çalışanları rahat hissettirir. Kullanıcı, yüksek kaliteli, dayanıklı, koruyucu, konforlu ve uygun fiyatlı bir plastik çizme aranıyorsa mutlaka sıkı bir araştırma yapılmalı, olası risk durumlarını gözden geçirmelidir.

Plastik Çizme Modelleri

Tehlikeli bir iş ortamında şimdiye kadar çalışan kişiler, fonksiyonel bir çizmenin ne kadar önemli bir ekipman olduğunu bilir. Plastik çizme, farklı tasarım ve çeşitlerde üretilir. Bu durum çeşitli çalışma ortamları için ideal oldukları anlamına gelir. Sonuç olarak, çalışılan işin şartlarına göre en uygun plastik çizme seçimi yapmak gerekir. Çizmeler vücut sağlığı için risk oluşturabilecek alanlarda kullanılması zorunlu kılınmalıdır. Ayak sağlığını, çalışma alanlarındaki tehlikeli maddelerden korumaya yardımcıdır.

Bunun yanı sıra çok çeşitli diğer işlevleri de yerine getirir. Çizme tasarımı aynı zamanda çalışma verimliliğini de önemli ölçüde artıran rahatlığı arttırmayı da amaçlar. En uygun plastik çizme seçimi yapılırken çok dikkatli olunması gerekir. Çünkü çizmeler farklı boyutlardadırlar, farklı malzemelerden yapılırlar ve farklı özelliklere sahiptirler. Ne yazık ki, aralarından seçim yapabilinecek binlerce çizme vardır ve ortama uygun özelliği en iyi şekilde karşılayan bir çizme bulunması, zahmetli bir süreç olabilir. Yumuşak burunlu, düz burunlu, kaymaz, yalıtımlı ve su geçirmez özellik gösteren çizmeler arasında uygun olanının bulunmasına özen gösterilmelidir.

Rastgele alınmış bir plastik çizme kişileri güvenlik ve konfor açısından yararlar sağlamayabilir. Bu gibi durumlarda çizmede aranması gereken birkaç teknik özellik vardır. Bunlardan en önemlisi güvenlik faktörüdür. Plastik çizme, iş ortamlarında veya günlük yaşamda olası tehlikelere karşı koruma sağlıyorsa, güvenlikli bir çizmeye sahip olduğu açıkça görülür. Çizmenin ayrıca nefes alabilir ve ısı yalıtımı özelliği içerdiğinden de emin olunmalıdır. Nefes alabilirliği nemi ayaktan uzaklaştırır. Terleme sonucu oluşabilecek kokuyu önler.

Ayakları sürekli kuru ve serin tutar. Soğuk kış ayları için de ısı yalıtımı yapan, ayakları optimum sıcaklıkta tutan çizmeler tercih edilmelidir. Uzun saatler boyunca çalışan işçiler için bir diğer önemli faktör, çizmenin konforudur. Rahat bir çizme kullanılmaması durumu ayak parmaklar ve ayak bilekleri için yaralanma tehlikelerini doğurur. Artı olarak kişi çalışma ortamında verimsiz olur. Seçim yaparken mutlaka ayakta bol veya dar özellik göstermeyecek, ayakla uyumlu bir ucuz maliyete sahip olan plastik çizme giyilmesi önemlidir.