Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Darbe Emici Şapka

Darbe Emici Şapka Baret Özellikleri

Bilindiği üzere çalışma ortamları büyük tehlikeler içerir. Bu tehlikelerin en büyüğü baş bölgesinde gerçekleşenlerdir. Her yıl binlerce çalışan baş yaralanmaları geçirmektedir. Bu yaralanmaları bazıları fiziksel, bazıları zihinsel olarak kötü sonuçlar doğurabilir. İşveren kişilere maddi ve manevi açıdan büyük zarar veren bu yaralanmaların önüne geçebilmek adına sürekli düzenlemeler yapılmaktadır. Çünkü bu yaralanmalar sadece işçiyi değil, aynı zamanda aileleri de etkilemektedir. Çalışanlar baş korumaları konusunda ne kadar acemice davranıyor olsalar da basit bir yöntem olan baret veya darbe emici şapka baret kullanımı büyük felaketlerin önlenmesinde büyük faydalar getirmektedir.

Yakın zamanda konforu daha iyi sağlayabilmek adına yapılan çalışmalar sonucu baretten daha kullanışlı olan darbe emici şapka üretilmeye başlandı. Görünüm açısından normal bir şapkayı andıran bu kişisel koruyucu donanımlar, çalışma alanlarında yüksek güvenlik ve konforun sağlanmasına direk etki yapmaktadır. Daha yenilikçi bir yaklaşımla üretilen bu ürünler, sağladığı faydalar ışığında kullanımını git gide artırmaktadır.

Darbe Emici Şapka Modelleri

Kafa koruma özelliği içeren bir şapkanın sağlamış olduğu verimi, normal günlük kullanımına uygun bir şapkadan almaya çalışmak büyük bir hata olur. Her gerecin kullanımı sonucu oluşturacağı sonuçlar aynı olmaz. Bu durum ayakkabılar için de geçerlidir. Normal bir şapka ile darbe emicişapka farklı malzemelerden ve işlevlerine uygun olarak üretilir. Bu yüzden doğru bir gereçle çalışıldığından emin olunmalıdır. Bir darbe emici şapka kullanmak kadar, doğru seçimini yapabilmek de oldukça önemlidir. Uzun saatler boyunca kullanılan kafa korumalarının gün içinde gerekli güvenliği ve konforu sağlaması adına iyi bir seçimden sonra alınması önerilir. Hem maddi hem de manevi açısından doğru seçimi yapabilmek büyük bir avantajdır. Alacağınız şapkanın EN 812 standartlarını karşıladığından emin olunmalı ve ona göre satın alım yapılmalıdır. Üstün güvenliği ve çalışma sırasında yüksek konforu sağlayan bir darbe emici şapka seçimi yapıldıktan sonra, isteğe bağlı olarak farklı renk ve modellere sahip olacak şekilde ürün kişiselleştirilebilir.

Darbe Emici Şapka Fiyatları

Kafa yaralanması yaşayabilme tehlikesi olan her iş kolu darbe emici şapka kullanmak zorundadır. Bu meslek dalları içerisinde şantiye çalışanları, madenciler, yol çalışanları, çevre düzenleme çalışanları bulunur. Bu gibi durumlar uygun kafa koruması ile çalışmak risk faktörünü ortadan kaldırmaya yetecektir. İyi bir darbe emici şapka çeşitli özellikleri bünyesinde barındırmalıdır. Bu şekilde normal bir şapkadan farkı kolaylıkla ayırt edilebilir. Her şeyden önce ilk olarak akıllara emniyet faktörü gelir. Kafa bölgesini tehlikelerden korumak adına darbeyi tamamen kesecek veya en aza indirecek esnek bir dış kabuğa sahip olması gerekir. Darbe emici şapka ile kafanın bir uyum sağlaması çok önemlidir. Gerekli uyumun sağlanamaması durumunda şapkanın kafadan düşmesi veya aşırı biçimde sıkması durumları ile karşı karşıya kalınabilir. Nefes alabilir özellikteki bir şapka, terleme sonucunda oluşan nemin bir an önce soğurulması ve vücut dışına atılmasında etkilidir. Uygun fiyatlı kaliteli markalar ve çeşitli modelleri ile isteğe uygun darbe emici şapka temini site üzerinden kolaylıkla yapılabilir.