Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Taşlama Gözlüğü

Gözlerimiz, değerli duyu organlarımızdan biridir. Göz duyumuzu kaybetmek, isteyeceğimiz en son şey olabilir. Dış dünyayı görmemizi ve algılamamızı sağlayan en önemli duyu organımızdır. Çeşitli sorunlar göz sağlığımızı etkileyebilmekte ve bizleri körlüğe kadar götürebilmektedir. Göz sorunları hiçbir şekilde görmezden gelinmemelidir. Göze herhangi bir cismin temas etmesi ve toz, kum gibi yabancı maddelerin gözün içine kaçması ile göz çizilmeleri oluşur. Çok rahatsız edici bu durumun sonucunda gözde batma, kızarıklık ve ışığa hassasiyet oluşabilir. Delici ve kesici göz yaralanmaları da büyük risk teşkil etmektedir.

Devamını Göster »

Taşlama Gözlüğü Kullanımı

Delici yaralanmalarda gözümüzün fizyolojik özellikleri tamamen bozulabilir. Kimyasal ürünlerin gözle temas etmesi durumunda gözde kimyasal yanıklara maruz kalınabilir ve bu olayların geri dönüşü olmayabilir. Bu gibi durumlardan korunmak sizin elinizdedir. İş yerlerinizde bu tarz sorunlar yaşayabileceğini düşünüyorsanız mutlaka bir taşlama gözlüğü fiyatı ile temin ettirmelisiniz. Eğer bir göz kusurunuz bulunuyor ise kesinlikle kullanmalısınız. Çünkü körlük durumu anlık bir durum durumdur. Alınacak erken teşhis size mutlu bir gelecek sunacaktır.

Taşlama Gözlüğü Seçimi

Taşlama gözlüğü satın almak kimine göre çok kolay, kimine göreyse gerçekten zor bir durumdur. İşin püf noktası ise nelere dikkat edilmesi gerektiği kanısından başka bir şey değildir. Ekipmanınızı seçerken nelere dikkat etmek gerekir sorusunun cevabı ise pek çok ayrıntı ile ortaya çıkıyor. Göz sağlığını koruma adına çok titiz olmalı ve gereken güvenlik önlemlerini alarak, maksimum güvenliği sağlamalıyız. Dünya üzerinde göz kaybı yaşama oranları her sene artış göstermektedir. Gelişen sanayileşme ile beraber güvenlik adına olumsuzluklar yaşanmaya başlamıştır.

Bir taşlama gözlüğü sahibi olmak sizi darbelerden, lazer ışınlarından, UV ışınlarından, iyonize edici radyasyondan, elektrik arklarından korur. Gözlüğünüz kullanımız açısından sizi rahatsız etmemelidir. Hafif olmalı, darbelere dayanıklı olmalı, etrafı iyi şekilde gözlemleyebilmeniz için geniş metrajlı olmalı, yüzünüze tam oturmalıdır. Tabi gözlüğünüzü alırken hangi ortamlara maruz kaldığınızı bilip, özellikleri ona göre belirleyip alışverişinizi yapmanız işin doğrusu olacaktır. Aksi takdirde hiçbir işinize yaramayacaktır. Sonuçta siz kullanacaksınız. Bu kriterleri gözden geçirmeniz önemlidir.

Taşlama Gözlüğü Kullanım Alanları

İş gözlüğü gözleri çeşitli ışınlardan, çok güçlü ışıktan, kimyasal ürünlerden, güneş ışınlarından, tozlardan ve zararlı dış etkenlerden korumaya yarayan önemli ekipmanların başında gelmektedir. Koruyucu özelliğinden ötürü iş gözlükleri ağırlıklı olarak çalışma alanlarında kullanılan ürünlerdir. Günlük olarak kullanılan gözlük gibi bir yapıya sahip olan iş gözlükleri, iki sapı ve çeşitli gereçlerden üretilmiş camları veya lensleri bulunmaktadır. Kısaca iş gözlüklerini bu şekilde tarif edebiliriz. Çalışma alanlarında farklı tehlikeler ile karşı karşıya gelebiliriz. Bu tehlikelerden belki de en önemlisi, dönüşü olmayanı kesinlikle göz ile ilgili olan tehlikelerdir.

Seçilecek gözlük tipleri de çalışma ortamınızın uygunluğuna göre temin edilmelidir. Tozlu bir ortamda veya kaynak işleri ile uğraşıyorsanız tam kapalı bir gözlük kullanırsınız. Kimyasal bir ortamda çalışıyorsanız asit gözlüğü, gaz gözlüğü veya duman gözlüğü kullanırsınız. Taşlama gözlüğü fırlayan ve sıçrayan partiküller (çapaklar) için kullanılan bir gözlük tipidir. Eğer bulunduğunuz ortamlarda bu gibi tehlikelere maruz kalıyorsanız edinmeniz gereken bir güvenlik ekipmanıdır. En ufak bir parça bile göz sağlığına büyük zararlar verebilir.