Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Era Toz Maskesi

Yaşam için sağlıklı solunum en önemli etkendir. Günümüz dünyasında artan kirlilikle beraber, tehlikeler de ciddi oranda artış göstermektedir. Bu yüzden korunum her alanda birinci öncelik olmalıdır. Gündelik yaşantımızda toz ve benzeri parçacıklar ile her dakika iç içeyiz. Özellikle inşaat ortamlarında bulunuyorsanız tehlikeler daha üst düzeylere çıkabilmektedir. Aynı şekilde kimyasal ürünler ile çalışıyorsanız korunma düzeyiniz en üst seviyede olmalıdır. Düzenli solunum için bu gibi tehlikelerden korunmak oldukça önemlidir. Gerekli ekipman ile korunmayı ihmal etmemelisiniz. Bu ekipmanların başında toz maskeleri gelmektedir. Era toz maskesi, kişisel korunum açısından kendi sektörü içinde en çok kullanılan ekipmanlardan biridir. İçerdiği özellikler ile sizlere maksimum korumayı sağlamaya yardımcıdır. Çalışma ortamlarında toz maskesi kullanımı yasal bir zorunluluktur. Parçacıkların vücudunuz ile teması büyük sorunlara yol açmaktadır. Olası sağlık sorunlarından korunmak sizin elinizdedir. En ufak önlem, büyük sorunların ortadan kalkmasını sağlar.

Devamını Göster »

Era Toz Maskesi Standartları

Standartların belirtilmesi her koruyucu ekipman için önemlidir. Kullanıcı, ürününün çalışma ortamına olan uygunluğunu standartlarına bakarak anlar. Era toz maskesi için de belirlenmiş olan 3 standart vardır. Bunlar; FFP1, FFP2 ve FFP3 standartlarıdır. Maddeler halinde bu özelliklerden sizlere bahsedelim:

  • FFP1 Standardı: Kalsiyum karbonat, kil, çimento, selüloz, pamuk, kükürt, demirli metaller ve yağ parçacıklarına karşı kullanımı uygundur. Kolay ayarlanabilen germe lastik bantları ile her yüz formuna tam uyum sağlar. Hafif olması uzun süreli çalışmalarda sizlere rahatlık sağlar. Yumuşak ürünlerden üretilmiş iç ve dış yüzeyler sizi çalışma sırasında oluşabilecek baskıyı en aza indirir. Zehirli olmayan katı ve sıvı parçalara karşı tam koruma sağlar.
  • FFP2 Standardı: Kolay ayarlanabilen germe lastik bantları ile her yüz formuna tam uyum sağlar. Az veya orta zehirli sıvılara ve katı parçacıklara karşı tam koruma sağlar. Hafif olması uzun süreli çalışmalarda sizlere rahatlık sağlar. Yumuşak ürünlerden üretilmiş iç ve dış yüzeyler sizi çalışma sırasında oluşabilecek baskıyı en aza indirir. FFP1’ in özellikleri dahil olmak üzere mineral yağlar, cam yünü, tüberküloz ve fungi mikroplarına karşı tam koruma sağlar.
  • FFP3 Standardı: FFP2’in özelliklerine dahil olmak üzere mangan, krom, nikel ve zehirli metal tozları, virüs ve enzimlere karşı tam koruma sağlar. Çok tehlikeli sıvı ve katı parçacıklara karşı tam koruma sağlar. Kolay ayarlanabilen germe lastik bantları ile her yüz formuna tam uyum sağlar. Hafif olması uzun süreli çalışmalarda sizlere rahatlık sağlar. Yumuşak ürünlerden üretilmiş iç ve dış yüzeyler sizi çalışma sırasında oluşabilecek baskıyı en aza indirir.

Era Toz Maskesi Kullanım Alanları

Kullanım alanı oldukça geniş olan era toz maskesi, çalışanlar için vazgeçilmez ekipmanlardan biridir. Standartlarına göre kullanım alanları da değişkenlik göstermektedir. Kullanım alanınıza göre doğru ekipman seçimi yapmanız önemlidir. Örneğin laboratuvar ortamında çalışıyorsanız FFP3 standartlı ürünleri seçmeniz doğru olur. Eğer FFP1 standardına sahip bir ürün satın alacak olursanız, hem maddi hem de manevi açıdan zarara uğrarsınız. Seçiminizi yapmadan önce alacağınız ürün hakkında bilinçli davranmanız bu sorunları ortadan kaldıracaktır ve sizlere rahat bir iş ortamı sunacaktır.

Era toz maskesi kullanım alanlarını şu şekilde belirtebiliriz: İnşaat, Gemi İnşaa, İlaç Sanayi, Kauçuk Plastikler, Mühendislik, Demir Çelik Agrokimyasallar, Seramik, Laboratuvarlar, Tarım, Baz Metal Üretimi, Besin Maddeleri, Güçlendirilmiş Kimyasallar, Hafif Bakım ve Onarım İşi, Kömür Madenciliği, Evsel Atıklar, Boya Buharları, Endüstriyel Atıklar, Kimyasallar.