Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Moldex Kulak Tıkacı

İş yerindeki gürültü seviyesini nasıl öğrenebilirim?

İş yeri gürültüsünü değerlendirmenin ilk adımı genellikle çalışanın gürültü maruziyet seviyesini OSHA değerlerini geçip geçmediğini belirlemektir. Ortam gürültü ölçümünde bir ses seviyesi ölçer (SLM) kullanılır. Bu ölçüm çalışanların ortamdaki kişisel maruziyetini göstermez. Kişisel maruziyet ölçümünde ise dozimetre kullanılması gerekir. Bu ölçümü sertifikalı kuruluşlara yaptırabilirsiniz. İş sağlığı ve güvenliği ortam ölçümü yapan çoğu firma ses, gürültü ölçümü de yapmaktadır. İnternet üzerinde ufak bir araştırma yaparak iş yerinize en yakın isg ölçüm merkezine ulaşabilirsiniz.

Moldex kulak tıkacları (tek kullanımlık) doğal kauçuk lateks içeriyor mu?

Tüm Moldex tek kullanımlık köpük kulak tıkaçları akrilik polimer malzemeden imal edilmiştir. Bu malzeme sentetiktir, doğal kauçuk latekste bulunan proteinleri içermez. Bu proteinler kauçuk ve lateks malzemelerde olduğu için alerjik reaksiyon oluşmaktadır.

Devamını Göster »

Moldex Kulak tıkacı bittikten sonra istasyon yeniden doldurulabilir mi?

Hayır, istasyon boşken atılmak üzere tasarlanmıştır. Çalışma ortamları genellikle kirli ortamlar olduğundan dolayı çoğu zaman kulak tıkacı istasyonlarda bu kirlerden nasibini alır, temilzeme işleminin yeterli olmaması durumunda kulak içi enfeksiyonlara neden olabilir. Bu nedenlerden dolayı kulak tıkacı istasyonları tekrar kullanılabilir olarak üretilmemektedir. Duvara takma aparatı tekrar tekrar kullanılabilir. Tıkaç istasyonu yenisiyle kolayca değiştirilebilir.

Moldex kulak tıkacı istasyonlarını nereye yerleştirmek uygundur?

Tıkaç dağıtım kutusunu iş yerinizdeki özel durumlara göre rahat kullanılabileceği, göz önünde dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ekipmandeposu olarak önerimiz;

  • Tuvalet, yemek odası, dinlenme odası, alet odası, baraka gibi çalışanların kolayca erişebileceği alanlara.
  • İşitme korumasının gerekli olduğu alanlara.
  • Çalışanların doğrudan gürültüye maruz kalmaması için çalışma alanının dışına yerleştirilmelidir.

Moldex Pura Fit kulak tıkaçları yıkanıp, temizlenip tekrar kullanılabilir mi?

Kulak tıkaçlarının çoğu (yıkanabilir kulak tıkacı da vardır) tek kullanımlık tıkaçlar kirlendikten sonra veya gün sonundan sonra mutlaka atılmalıdır. Tek kullanımlık köpük tıkaçlar yıkanmamalı veya temizlenmeye çalışılmamalıdır. İş ortamına ve çalışanın kulak hijyenine bağlı olarak, tek kullanımlık köpük tıkaçlar her vardiya sonunda veya günde birkaç kez değiştirilmesi uygundur.

Aşağıdaki linklerde bu konu hakkında faydalı yazılara erişebilirsiniz.

  • OSHA Mesleki gürültüye maruz kalma, OSHA 1910.95
  • www.osha.gov
  • NIOSH Gürültü ve İşitme Kaybını Önleme:
  • www.cdc.gov
  • OSHA Gürültü ve İşitme Koruması:
  • www.osha.gov

Yıkanıp tekrar kullanılabilecek yeniden kullanılabilir tıkaçlar sitemizde mevcuttur, daha fazla kulak tıkacı modeli için kulak tıkaçları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Moldex kulak tıkacı kulaklarda tahrişe yada yanmaya neden olabilir mi?

Ambalaj üzerindeki talimatlara uyulursa (Doğru kullanım için ekipmandeposu/blog kısmına bakabilirsiniz), kulak tıkaçlarının tahriş edici olmadığı, tahriş için bir standart olan ISO 10993 göre test edilmiş ve onaylanmıştır.

Takmadan önce ellerinizin ve parmaklarınızın temiz olduğundan ve kulak tıkaçlarını kirli olmayan bir yere bırakmadığınız dan emin olun. Ellerinizdeki veya parmaklarınızdaki herhangi bir kirlenme, kulak tıkacına geçebilir ve kulak içinde tahrişe neden olabilir.

Kulak içinde tahriş, kızarıklık veya rahatsızlık olursa, kullanmayı bırakın ve iş yerinizin iş güvenliği uzmanına danışın.

Algılanabilir Kulak tıkaçları için uygun detektör ayarı nedir?

Gıda işleme endüstrisinde kullanılan çok çeşitli metal detektörleri bulunmaktadır ve bir çoğu söz konusu kullanıcının ihtiyaçlarına uyacak şekilde kişisel olarak ayarlanabilir ayarlara sahip şekilde tasarlanmış özelliklere sahiptir. Potansiyel bir metal kirleticinin boyutunu veya şeklini tahmin etmek neredeyse imkansız olduğundan metal dedektörünüzün ayarlarını mümkün olan en yüksek hassasiyet ayarına getirmenizi öneririz. Aşağıda, Moldex 6615 Metal tarafından algılanabilen SparkPlugs ve 6415 Metal tarafından algılanabilen Roketlerin metal içerikleri hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Moldex kulak tıkacı # 6615 Metal tarafından algılanabilen SparkPlugs için, 0,0372 gram olan 2 mm çapında bir krom alaşımlı çelik bilye kullanıyoruz . Bazı müşteriler, 1 cm uzunluğundaki kulak tıkacı kablosunun (aynı zamanda metal tarafından algılanabilen bir malzemeden yapılmış) bir bölümünü kullanarak ve kabloyu ya da kulak tıkacı algılayana kadar ayarlayarak dedektör sistemlerinin hassasiyetini ayarlar .

Moldex kulak tıkacı # 6415 Metal tarafından algılanabilen Roketler için, bir tip 302 paslanmaz çelik yay kullanıyoruz. 0.350 inç uzunluğunda, 0.1 gram ağırlığında, 0.1 gram ağırlığında. Bazı müşteriler, 1 cm uzunluğundaki kulak tıkacı kablosunun (aynı zamanda metal tarafından algılanabilen bir malzemeden yapılmış) bir bölümünü kullanarak ve kabloyu ya da kulak tıkacı algılayana kadar ayarlayarak dedektör sistemlerinin hassasiyetini ayarlar .

Moldex Kulak tıkacı istasyonuna kablolu modeller koyulabilir mi?

Boş istasyonun içine kablolu kulaklık modellerinden eksikleri tamamlamak için koymak fiziksel olarak mümkündür, ancak bunun yapılmasını önermiyoruz. Moldex kulak tıkacı önceden doldurulmuş olarak gelir ve bu nedenle kullanıcının yeniden doldurması için tasarlanmamıştır. Temizlik, zaman ve kullanım kolaylığı için böyle bir tasarım seçilmiştir. Kulak tıkaclarınız bittiği zaman online olarak sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz. Çoğu zaman siparişlerinizi aynı gün içinde kargoya veriyoruz, bulunduğunuz ile göre de 1 yada 2 iş gününde siparişiniz teslim edilecektir.

Moldex Kordonlu Kulak Tıkacı

Moldex pura fit köpük kulak tıkacı ekstra yumuşak, ekstra hafif köpükten yapılır. Koni şekli sayesinde kulak kanalında rahatça oturur.Basınçsız ve yumuşak bir şekilde sızdırmazlık sağlar. Ayrıca, kulak tıkacının dış yüzeyi pürüzsüzdür.Bu nedenle kulak kanalını tahriş etmez.

En yüksek NRR Kulak Tıkacı Birçok köpük kulak tıkacı bağımsız olarak test edilmiş. NRR 33dB'yi gururla sunar.En gürültülü ortamlarda iş yapabilmek için ortamları uygun hale getirir. Bunlar bağımsız olarak Michael &Associates,PA,Inc.veStateCollege, tarafından test edilmiştir. Böylece kullanıcılar aldıkları koruma düzeyine güvenebilirler. Yani, sadece rahat değil aynı zamanda pazardaki en güvenli köpük kulak tıkaçlarından biri olarak ciddi koruma sağlıyor. En iyi kulak tıkacı da denilmektedir.

Tüm Moldex pura fit kulak tıkacı kablolu veya kablosuz olarak mevcuttur. Kordon sayesinde kulak tıkaçları güvenli ve temiz bir şekilde takılmaktadır. Kordonlu modeller, gıda işleme için idealdir. Moldex pura fit süper yumuşak uyku moldex kulak tıkacı ürünleri de satılmaktadır.

Yeniden Kullanılabilir Kulak Tıkaçları

Yeniden kullanılabilir kulak tıkaçlarının rahatsız etmesine gerek yoktur. Moldex yeniden kullanılabilir kulak tıkaçları, tam vardiya için giyildiğinde bile maksimum konfor sağlayan üçlü flanş tasarımına sahiptir. Yumuşak, esnek manşon, üstün bir sızdırmazlık sağlar ve bütün kulak kanallarına uygundur. Moldex pura fit kulak tıkacı modelleri de mevcuttur.

Konfor ve Güvenin Mükemmel Bir Karışımı

Moldex pura fit işitme koruması, kullanıcılara daha uyumlu ve daha mutlu bir iş gücüne katkıda bulunan eşsiz konfor ve kullanım kolaylığı sunmak üzere tasarlanmıştır. Moldex ayrıca atıkları azaltmak için tasarlanmış ürünlerle genel işitme koruma programı maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olabilir. Ses geçirmeyen kulak tıkacı da denilmektedir.

Başka sorularınız olursa, sitemizin alt kısmında bulunan destek numarasından veya yine sitenin alt kısmında bulunan mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.