İş Güvenliği Malzemeleri

Ekipmandeposu.com olarak uzun yıllardır iş güvenliği ekipmanlarını online olarak satmaktayız. İş güvenliği malzemeleri toptan satış ile farklı kategoriler altında sıralanmıştır. Bu kategoriler gaz maskeleri, göz koruyucular, vücut koruyucular, iş ayakkabıları, kulak koruyucular ve yüksekte çalışma ekipmanları olarak sıralanabilir. İş güvenliği ülkemizde büyük şirketler tarafından yıllardır uygulanmasına rağmen kobi ve küçük işletmeler iş güvenliği ülkemizde büyük şirketler tarafından yıllardır uygulanmasına rağmen kobi ve küçük işletm tarafından benimsenmesi zaman almıştır. Halen tam olarak uygulandığını söylemek zordur. Kobi ve küçük işletmelerin iş güvenliği ekipmanı ihtiyacını karşılamak ve iş ekipmanlarına ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla ekipmandeposu.com kurulmuştur. İş güvenliği işletmelerde zorunluluktan çıkıp hayat tarzı olarak yerleştirilmelidir.

İş Güvenliği Ekipmanları

İş güvenliği sadece baret ve eldiven olarak düşünülmemelidir. İş güvenliği ekipmanları 3m gaz maskesinden gözlüğe kadar, iş ayakkabısından toz maskesine kadar çok geniş bir alandır. Bu alanda faliyet gösteren yüzlerce firma vardır. 3M, Drager,Ansell, Yds, Univet, Uvex gibi sektörün önde gelen markalarını ekipmandeposu.com olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. 3M iş ekipmanlarının gaz maskesi ve toz maskesinin yanın peltor kulaklık ve peltor baretleride önermekteyiz. Peltor ülkemizde en çok tercih edilen baret ve kulaklık modelleri arasındadır. Drager iş ekipmanları ve aksesuarlar ise gaz maskesi alanında yoğunlaşmış olup x-plore modelleri çokça kullanılmaktadır. El koruma gerektiren kısımlarda ansell eldiven en iyi yardımcınız olacaktır. Yds iş ayakkabıları ülkemizde üretilmekte olup en çok kullanılan modelleri 1090 s2 ve s3 ün yanı sıra gpp 05 modelidir. Univet iş gözlükleri; çapak gözlüğünden kaynakçı gözlüğüne kadar yüzlerce çeşit iş gözlüğü bulundurmaktadır. Uvex google gözlük ve phoes dağcı baretleri bilindik ürünleridir. Özellikle uvex gözlükleri pek çok alanda kullanılmaktadır. En uygun iş güvenlik malzemeleri tek tıkla kapınızda.

Koruyucu Donanımlar

Kendimizi ve çevremizi güven altında tutmak için kullandığımız malzemeler kişisel koruyucu donanımlar olarak tanımlanır. Amacı; olası muhtemel kazaların önüne geçmek, oluşan kazaların olumsuz sonuçlarını minimuma indirgemektir.

İş güvenliği malzemeleri nelerdir;

- Baret kullanmak                     - İş gözlüğü kullanmak

- İş kulaklığı kullanmak             - Gaz maskesi kullanmak

- Koruyucu elbise kullanmak   - İş eldiveni kullanmak

- İş ayakkabısı kullanmak          -Emniyet kemeri kullanmak

Baret kullanmak: Başa alınacak her türlü darbeyi ilk elden karşılayarak can güvenliğimizi artıran koruyucu güvenlik ekipmanı dır.

İş gözlüğü kullanmak: Göz sağlığımızı olumsuz etkileyecek toz, buhar, kaynak, çapak  gibi olumsuz etmenlere karşı uygun seçilmiş gözlüğü kullanmamız gereklidir.

- Çeşitli iş gözlükleri                   - Çapak iş gözlüğü

- Buğulanmaz iş gözlüğü           - Ergonomik iş gözlüğü

- Google şeklinde iş gözlüğü     - Kendi gözlüğümüzle kullanabileceğimiz iş gözlüğü

- Göz duşu

İş kulaklığı kullanmak: Gürültü seviyesi yüksek çalışma ortamlarında kulak sağlığımızı korumak amacıyla çalışma ortamına uygun iş kulaklığı kullanmalıyız. Çeşitli iş kulaklıkları;

- Barete takılan kulaklık

- Tıkaç kulaklık

Gaz maskesi kullanmak: Havadaki zararlı maddeleri solumamızı engelleyerek sağlığımızı koruyan güvenlik ekipmanıdır. 3 tür filtreye sahiptir, yaptığımız işe uygun filtre türünü seçmeliyiz. Çeşitli gaz maskeleri;

- Toz maskesi

- Kömür filtreli maske

- Yaz için (yarım yüz) gaz maskesi

- Kış için (tam yüz) gaz maskesi

Koruyucu elbise kullanmak: Çalışma ortamındaki sıcaklık farkı gibi nedenler sağlığımızı olumsuz etkiler, bu nedenle sağlığımız açısından koruyucu kıyafet giyme gereksinimi duyarız. Çalıştığımız ortama uygun koruyucu kıyafet seçmeliyiz.

İş eldiveni kullanmak: Çalıştığımız ortamın ellerimizi yıpranmasından ve yaralamasından korumak amacıyla iş eldiveni kullanmalıyız. Çeşitli iş eldivenleri;

- Dikişli iş eldiveni         - Örgülü iş eldiveni

- Kaynak için eldiven     - Kimyasal dayanımı yüksek eldiven

- Bilek koruyucu eldiven

İş ayakkabısı kullanmak: Çalışılan iş ortamının getirdiği ağır çalışma şartları ve ağır malzemelerden kaynaklı ayak ezilmelerinin önüne geçmek amacıyla çalışılan işin çeşidine uygun koruyucu ayakkabı kullanılmalıdır. Çeşitli iş ayakkabıları;

- Çelik tabanlı iş ayakkabısı         - Çelik burunlu iş ayakkabısı (çizme bot gibi)

- Antistatik iş ayakkabısı              - Darbeye dayanımı yüksek iş ayakkabısı

- Tabanı kaymaz iş ayakkabısı     - Aside dayanıklı iş ayakkabısı

- Isıl dayanımı yüksek iş ayakkabısı

Emniyet kemeri kullanmak: Günümüzde özellikle inşaat sektöründe yüksek yapılara duyulan ihtiyacın artması ve yapılan çok katlı binalar beraberinde yüksekten düşme tehlikesini ve ölümlü iş kazalarını ortaya çıkardı. Bu kazaların önüne geçebilmek amacıyla kot farkı bulunan yapılarda emniyet kemeri takmak ve kemeri yaşam halatına bağlamak can güvenliğimiz açısından vazgeçilmez bir iş güvenlik tedbiri haline geldi.

İş Güvenliği Ürünleri İş Alanına Göre Seçimi

Kanunlarda belirtilen standartlara uygun iş güvenliği malzemesi alınmalıdır. Aldığınız ekipmanın yapılan işe uygun olduğuna dikkat ediniz zira yanlış ekipman kullanılması durumunda çalışan zarar görebilir veya meslek hastalığına yakalanabilir. 

Bakanlığın yapmış olduğu düzenleme ile işler; az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olarak sınıflara ayrılmıştır. Bu ayrım seçilecek güvenlik malzemelerine de yansımıştır, dolayısıyla işin tehlike sınıfına göre belirlenen güvenlik malzemesini kullanmak zorunlu hale gelmiştir.

İş güvenlik malzemelerinin kalitesi kadar tedarik süresi ve fiyatı da önemlidir. İstenilen malzemeyi istenilen kalitede istenilen zamanda ve de uygun fiyata bulmak gerekir. Ama bunlardan öncelikli olanları kalite ve zamandır, daha sonra fiyat gelir.


Ekipmandeposu.com iş güvenliği malzemeleri online satış platformudur. İş güvenliği malzemeleri bayilik fiyatı ile online olarak satın alabilir, almayı düşündüğün ekipmanlar hakkında bizimle iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz.