Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Aşcı Elbiseleri

Aşçı Elbiseleri Erkek Bayan

Her mesleğin kendine özel iş elbisesi bulunur. Kullanılan iş elbisesi bir nevi o işin imzası niteliğini taşımaktadır. Bu mesleklere doktorlar, polisler, itfaiyeciler ve balıkçılar örnek verilebilir. Aynı durum aşçılar için de geçerlidir. Aşçılar, şefler ve diğer mutfak çalışanları, günün her saati aktif olarak işlerini sürdürmektedir. Bundan dolayı en uygun kişisel koruyucu donanımlar ile korunmaları gerekir. Aşçı elbiseleri, mutfakta çalışan kişileri koruma adına üretilen iş güvenliği ürünleri olarak bilinir. Aşçılık, dünyanın en zor meslek gruplarından birisidir. Uzun saatler boyunca sürekli aktif durumda bulunmak oldukça zor bir durumdur. Özellikler kapalı alanlarda çalışılıyor ise bu zorluklar bir tık daha fazla kendini göstermektedir. Yoğun sıcağın ve nemin yaşandığı bu ortamlarda çalışanlar, içinde rahat edebilecekleri aşçı elbiseleri kullanmayı kendisine amaç edinirler. Özel olarak tasarlanmış bu elbiseler, çalışma sırasında maksimum güvenliği ve konforu sağlamakla görevli iş güvenliği ürünleridir.

Aşçı Elbiseleri Nelerdir?

Mutfakta ciddiye alınır bir çalışan olarak görülmek isteniyorsa mutlaka aşçı elbiseleri kullanılması gerekir. Çünkü bu elbiseler, müşterilere karşı bir profesyonellik mesajı iletir. Aynı zamanda iş konusunda ne kadar titiz ve tutarlı davranıldığı açıkça görülebilir. Bir aşçının elbiseleri sırasıyla ceket, pantolon ve şapka ve önlüğüdür. Bu iş güvenliği ürünlerinin faydaları şu şekilde ifade edilebilir: Aşçı ceketi, dökülmelere, vücutta oluşabilecek yanıklara ve diğer tehlike oluşturabilecek durumlara karşı tam koruma sağlar.

Ceket kolları yanıklara, sıçramalara ve vücutla temas durumuna karşı genel olarak uzun ve rahat hareketi sağlayacak şekilde üretilir. Aşçı şapkaları, yüzün yiyecekler ile temasını ve terlemeyi önler. Aşçı pantolonları, vücudun alt bölgesini dökülmelere, yanıklara ve sıvı sıçramalarına karşı korur. Bol kesim olarak üretilirler. Bunun sebebi sıcak yiyecek ve sıvıların vücutla temasını tamamen engellemektir. Aşçı önlükleri, mutfak çalışanlarının olmazsa olmazlarındandır. Sıcağın oluşturduğu mutfak tehlikelerine ve diğer olası tehlikelere karşı tam koruma sağlar. Aynı zamanda ceket ve pantolon üzerinde oluşabilecek lekeleri de önleyicidir.

Aşçı Elbiseleri Fiyatları

Aşçı elbiseleri birçok faydayı beraberinde getirir. En önemli özelliği kullanıcısına sağlamış olduğu işlevselliktir. Mutfakta sürekli maruz kalınan kir, tehlike içerebilecek malzemeler, alev, ısı ve daha fazla tehlikeli durumlardan korur. Aşçı elbiseleri, aynı zamanda hijyenik bir çalışma ortamı sağlar. Hijyenik özellik göstermeyen bir mutfakta çalışmak can sıkıcı bir durum olabilir. Bu durum ilerleyen zamanlarda bir enfeksiyon riskinin habercisidir. Mutfak ortamında zaman zaman yiyeceklerin dökülmesi, yağ veya benzeri sıvıların sıçraması veya temizlik yapılırken maddelerin çalışan ile teması olasıdır. Bu gibi etkenler günlük kullanım için olan kıyafetlerin çabuk kirlenmesine yol açar. Bu yüzden aşçı elbiseleri edinmek çok önemli bir durum haline gelir. Çeşitli ürün kataloğumuz ile birlikte seçim yapmanız oldukça kolaydır. Sitemiz uygun ürünleri ve fiyatları müşterilerine daima sunmayı amaç edinmiştir. Uzun yıllardır vermiş olduğumuz hizmetimiz ile birlikte, değerli müşterilerimizin memnuniyeti adına ekipmandeposu olarak sürekli çalışmaktayız.