Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Çelik Burunlu Ayakkabı

Çelik Burunlu Ayakkabı Fiyatı

İş güvenliği ürünlerinin, güvenlik tehlikelerine açık iş sektörleri için kullanımı zorunludur. Çelik burunlu ayakkabı, iş güvenliği ürünlerinden ayak sağlığı için en önemli olan ekipmanlarından birisidir. İnşaat sahası ve fabrika sanayisinde çalışan kişiler her türlü tehlikeye açık durumdadır. Ağır maddelerin düşmesi, vücudun herhangi bir bölgesinin kesilme veya delinmesi, ağır iş makinelerine sıkışma gibi örneği artırılabilecek durumlarla karşılaşma olasılıkları bulunur. Bu gibi durumları yaşamamak ve olası tehlikelerden korunmak için standartlar, bir çift çelik burunlu ayakkabı satın alınmasını mecbur kılar. Birçok çeşidi bulunması, işçilerin ayakkabılarını almasını kolaylaştırır. Şirket yöneticileri, mühendisler ve işverenler için de uygun normları içeren ayakkabıyı bulmak bu açıdan hiç de zor olmayacaktır. Eskiye göre ulaşımının da hızlı olması kullanıcıların seçimi konusunda onları rahatlatır. Mağazalardan alınmasının yanı sıra internet alışverişi ile de çelik burunlu ayakkabı sahibi olabilmek mümkündür. Çalışanlar, site üzerinden çalışma ortamına en elverişli ayakkabıyı dakikalar içinde bulabilir.

Çelik Burunlu Ayakkabı Seçimi

Çoğu çalışan tehlikelerin farkında değildir. Çelik burunlu ayakkabı, oluşması muhtemel tehlikeler için adeta bir velinimettir. İş yerlerinde ayak yaralanmaları oldukça yaygındır. Bu ayak yaralanmaları çeşitli boyutlarda gerçekleşir. Bu yüzden her zaman güvenlik ön planda tutulmalıdır. Güvenlik, ancak doğru ekipmanlar ile sağlanır. Bir çift çelik burunlu ayakkabı alırken, ilk önce kullanılacak çalışma alanı hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Daha sonra satın alınacak ayakkabının kullanım şartlarını incelemeli ve çalışma koşuluna olan uygunluğu karşılaştırılmalıdır. Teknik özelliklerinin çalışma şartlarına olan uygunluğu, çalışırken işçiyi güvende hissettirir ve üst düzey konforu da beraberinde getirir. Kullanım uygunluğu açısından rahatsız edebilecek çelik burunlu ayakkabı, yürümeyi zor hale getirir ve iş kazalarına karşı koruma sağlamaz. Eğer internet üzerinden alışveriş yapılıyorsa kullanıcı yorumlarını dikkate almakta da fayda vardır. İnternet üzerinde kaliteli bir firmadan ayakkabı tercihi yapmak da oldukça önemlidir. Ayakkabıda herhangi bir deformasyon var ise kullanıcı değiştirilme açısından hiçbir sorun yaşamaz.

Çelik Burunlu Ayakkabı Önemi

İş sahaları genel olarak ağır cisimleri içerebilir. Çalışma sırasında bu ağır cisimlerin beklenmeyen düşüşleri, ayak yapısında kırılma veya burkulmalara yol açar. Çelik burunlu ayakkabı, ağır cisimlere karşı tam koruma sağlar. Genel olarak ağır bir yapıya sahip olan bu ayakkabılar, delinmez özelliği sayesinde delici aletlerin maruz bırakabileceği riskleri de kökünden engeller. Kesici aletlerle çalışma durumu da oldukça tehlikelidir. Kesici alet kullanan bir işçinin, mutlaka yüksek güvenlikli ayakkabıların kontrolü altında çalışmaya özen göstermesi gerekir. Çelik burunlu ayakkabı, kesilme risklerine karşı tam koruma sağlar. Bu sayede kullanıcılar, çalışma ortamlarında en ufak bir tereddüt yaşamaz. Aletler genel olarak elektrikle çalışır. Bu sebeple ekipmanların elektriği olabildiğince yalıtması önemlidir. Aksi takdirde elektrik çarpmalarından kaçış pek de mümkün değildir. Çelik burunlu ayakkabı ana malzemesi genel olarak, plastik ve deridir. Bu ana malzemeler, elektrik akımını en aza indirmeye yardımcı olur. Öneminin bu kadar çeşitlilik göstermesi ayakkabıların güvenilirliği hakkında kişiyi bilinçlendirir. Tehlike yaşamayı önlemek için her çalışanın mutlaka bir tane edinmesi önemle rica olunur.