Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

İş Önlüğü

İş Önlüğü Ekek Bayan

Çeşitli iş sektörleri uygun güvenlik koşullarını sağlayabilmek için kişisel koruyucu donanımları kullanmayı tercih eder. Her işin kendine özgü tehlikeleri bulunur. Bu tehlikelerden korunum işveren ve çalışanların aldıkları önlemlerden geçer. İhmalsizliğin yüksek ortamlarda yaşanılacak kaza sayısı da aynı orantıda ilerlemektedir. Bu sebeple iş önlüğü vb. iş güvenliği ekipmanlarını kullanmak her türlü riske karşı çalışanlarına tam koruma sağlar. Son yıllarda artan iş kazaları sebebiyle tedbirler iyice artırıldı ve sıkı denetimler yapılmaya başlandı. Bu denetimler sonucunda oluşan iş kazalarının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Genel olarak iş önlüğükullanımının sadece mutfak ortamlarında kullanıldığı düşünülebilir. Fabrika çalışanları, laboratuvar ortamında çalışanlar da önlük kullanımını zorunluluk haline getirmiş meslek dallarından birisidir. Bu gibi ortamların da bolca riskleri bulunur. Çalışanlar genel olarak koruyucu donanımlar ile çalışmayı tercih ederler. Çünkü vücut ile temas eden zararlı maddeler çeşitli yaralanmalara ve ağrılara sebebiyet verebilir. Sorunların önüne geçilebilmesi için bir iş önlüğü tercihi, gerekli bir durumdur.

İş Önlüğü Faydaları

İş önlüğü, güvenliği ve konforu sağlayan iş güvenliği ürünlerinden birisidir.Kullanışlı cepler, eşyaları hızlı ve kolay şekilde taşınmasına yardımcı olur. Ayarlanabilir boyun askısı, işçilere çalışma esnasında rahatlığı ve konforu sunar. Fonksiyonelliği sayesinde çalışanların takdirini kazanır. Çoğu meslek dalının olmazsa olmazı olan önlükler, kullanıcıları her zaman memnun eder. Sürekli aktif olarak çalışan kişileri ani yaralanmalardan korumak ve güvenli çalışma ortamını sağlamak amacıyla üretilmektedir. İşlevselliği sebebiyle sadece tehlikelerden korumakla kalmayıp, aynı zamanda günlük kıyafetlerin kirlenmesinin da önüne geçer. Özellikle endüstriyel alanlarda kullanımı git gide yaygınlaşmaktadır. Kimyasal ürünler ciltte çeşitli yaralanmalar oluşturur. Bu yaralanmalar tehlike durumuna göre basit yaralanmalar ve kalıcı yaralanmalar olarak oluşabilir. İş önlüğü kimyasal özellikteki sıvıları emerek vücutla temasını engeller. Laboratuvar ortamları genel olarak bu riskleri göz önünde bulundurduğundan çalışanlar iş önlüğü kullanımını zorunlu hale getirir.

İş Önlüğü Fiyatları

İş önlüğü tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanmasına rağmen, hala popüler şekilde kullanımına devam edilmektedir. Farklı alanlarda çalışaniş sektörlerine hizmet vermesi, yüzyıllar boyu kalıcılığının bir kanıtı olarak açıklanabilir. Önlüklerin ilk olarak 16. yüzyılda kullanıldığı ve sadece bel çevresine bağlı bez parçaları olduğu düşünülmektedir. Günümüzde önlükler birçok farklı stil, renk ve konfigürasyonda mevcuttur. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak da yapılabilir. Ayrıca önlükler kullanım durumuna göre de farklı özellikler gösterebilir.Bundan sebep olarak seçim yaparken çalışılan ortamın oluşturacağı dış etkileri önceden analiz etmek ve ortama uygun bir iş önlüğü sahibi olmak çok önemlidir. Aksi durumda önlük, çalışanı iş yerindeki olası durumlardan koruması mümkün olmayacak ve çalışan zarar görmeye devam edecektir. Her sektörün kendine özgü tehlikeleri ve bu tehlikelerden koruma amaçlı özellik içeren iş önlüğü kullanımı uygundur. Site üzerinden çalışma şartlarınıza uygun önlüğü bulmak oldukça kolaydır. Uygun maliyetli önlükler ile birlikte hem manevi hem de maddi açıdan kazanç sağlanır.