Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Keçe Yelek

Yün Keçe Yelek

Keçe, insanoğlunun bildiği en eski kumaşlardan birisidir. Keçe, koyun yünü ve farklı hayvan liflerinden yapılmış, dokunmamış, çok yönlü ve doğal özellik gösteren bir kumaş türüdür. Uzun asırlardır kullanılan bu kumaş türü Asya kökenlidir. Zamanında göçebe kabilelerin yaşamalarına ve hayatta kalmalarına büyük ölçüde katkıda bulunmuştur. Keçe, kumaşlar arasında çok yönlü olması özelliği ile iş güvenliği ürünlerinin üretiminde kullanılan en iyi malzemelerden birisidir. Keçe yelek gibi birçok iş güvenliği ürünü imalatında kullanılması ne kadar etkili bir kumaş olduğunun kanıtı niteliğindedir. Özellikle kış aylarında uzun saatler boyunca dışarıda çalışıyor olmak, işçiler için çok zorlayıcı bir durum olabilir. Soğuk hava şartlarının yanında, yoğun hava koşulları ve karanlık, trafik kazalarına davetiye çıkartır. Bu durumlarda çalışanlar, yüksek koruma ile güvenliklerinin ve sağlıklarının korunmasını isterler. Bu sebeple hem vücudu sıcak tutacak hem de sürücülerin çalışanları kolayca fark edebileceği yüksek görünürlük özelliği gösteren bir keçe yelek sahibi olmak şart olur.

Keçe Yelek Modelleri

Keçe yelek, değişik modellere sahip, çalışanların ihtiyaçlarına göre tasarlanan bir iş güvenliği ürünüdür. Çeşitli renk seçenekleri ile kullanıcısının göz zevkine de hitap eder. Soğuk havalarda genelde keçeden yapılmış yeleklerin tercihinin nedeni çok açıktır. Çünkü bu yelekler soğuklara karşı kullanıcısını çok iyi korur. Günlük giyilen montlar ile kıyaslandığında, ağırlığı bakımından günlük montlara göre oldukça hafiftir. Çalışma sırasında kişinin hareketini engellemez. Bu özellikleri ile birlikte çalışanların sürekli aktif olmasını ve üretkenliğinin her zaman en üst seviyede olmasını sağlar.

Kişiyi zorlayacak hava koşullarına karşı, dayanıklılığı ile ön plana çıkar. Genelde kış aylarında araç sürücülerinin görüş açısının doğal etkenler nedeniyle büyük oranda azaldığı görülür. Keçe yelek, diğer reflektörlü yeleklerde olduğu gibi yüksek görünürlük özelliği göstermesiyle birlikte çalışanların, araç sürücüleri tarafından rahatlıkla fark edilebilmelerini sağlar. Sürekli ve uzun saatler kullanımı sebebiyle kullanıcılar, ürünün uzun ömürlü olamayabileceklerini düşünebilir. Keçe özellikli kumaşlar uzun yıllar boyunca aşınma, yıpranma gibi eskime özellikleri göstermez.

Keçe Yelek Fiyatları

Çalışılan ortamda kişinin güvenliği kadar sağlığının da etkilenmemesi oldukça önemlidir. Hele ki hava koşullarının elverişli olmadığı ortamlarda sadece güvenlik özelliği gösteren bir iş güvenliği ürünü, vücudu fiziksel olarak dış etkenlere karşı tam koruma sağlamayabilir. Keçe yelek, kumaşının içeriğinde dolayı soğuk havalarda vücudu en uygun sıcaklıkta tutar. Saf yün keçe, doğal bir yalıtkandır. Aşınmaya ve yıpranmaya karşı çok dayanıklı, aynı zamanda güçlü ve nemi emebilme özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde hastalıkların önünde bir savunma mekanizması oluşturur. Kısaca keçe yelek, güvenliğin ve toplumun iç huzurunun artmasında, kazaların azalmasında kritik derecede öneme sahip olan bir iş güvenliği ürünüdür. Maliyeti açısından oldukça uygun fiyatlıdır. Site üzerinden kolayca siparişi verilir ve aynı gün içerisinde kargılanır. Bu sayede kullanıcılara en kısa sürede ulaştırılır. Uzun ömürlülüğü sayesinde, güvenliği ve konforu üst seviyede yaşatır.