Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Soğuk İklim Kıyafetleri

Soğuk İklim Kıyafeti Fiyatları

Soğuk havalar her insan için çetrefilli olmaktadır. Tabi bu soğuklar, ülkenin coğrafyasına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin Türkiye ile Rusya ülkelerindeki yaşanılabilecek soğuklar farklılık gösterebilmektedir. Bu farklı durumlar için, firmalar farklı özelliklere sahip çeşitli soğuk iklim kıyafeti üretmektedir. Soğuk kış aylarında insanlar soğuktan korunmak için genelde kat kat giyinmeyi tercih eder. Bu da kişinin fazlaca ağırlığı üzerinde taşıması anlamına gelir. Gelişen teknolojiler ile birlikte firmalar, müşteriye daha iyi ısı yalıtımı sağlayacak, hafif soğuk iklim kıyafeti üretimini temel alır. Bu durum oldukça önemlidir. Bunun sebebi kişideki güvenlik kadar konforun da üst düzeyde yaşanması durumudur. Kullanıcı her zaman rahat ve kullanışlı kıyafetlere yönelmek ister. Önemli olan da bu şekilde üretilen kıyafetlere yönelmektir. Firmalar günümüz teknolojileri ile birlikte güvenlik ve konforu en üst düzeyde sağlayabilecek ürünleri üretmektedir. Geriye kalan durum kullanıcıların kendilerine uygun ürünü seçmesinden başka bir şey değildir. Bilinçli alışveriş, güvenlik ve konforu sağlamaktadır.

Soğuk İklim Kıyafeti Kullanım Alanları

Soğuk iklimlerde yaşayan insanlar, kendilerini soğuktan korumaya yardımcı ürünleri tercih ederler. Günlük hayatta kullanımı kadar iş ortamlarında da iş güvenliği ürünleri adıyla kullanılan soğuk iklim kıyafeti güvenliğin ve konforun en üst seviyelerde yaşanmasını sağlar. Özellikle açık ortamlarda çalışılıyorsa bu durum daha büyük bir önem taşımaktadır. Uzun süreli çalışma saatleri, kişileri zor durumda bırakır. Sürekli soğukla baş başa kalmak, insan sağlığı için büyük tehlikeleri beraberinde getirir. Örneğin bir trafik polisi, sürekli arabaların kontrolünü sağlamakla görevlidir. Hele ki bunu soğuk havalarda yapıyorsa işi ciddi anlamda zorlaşır. Artı olarak akşam saatlerinde araç kullanıcıların görüş açısı kısıtlandığı için çeşitli kazaların oluşumu kuvvetle muhtemeldir. Bu yüzden yüksek görünürlüklü soğuk iklim kıyafetlerini kullanmayı tercih ederler. Aynı şekilde itfaiyeciler, acil servis çalışanları, çevre düzenlemesi yapan işçiler soğuk havalardan korunmak, yüksek konforu sağlamak ve fark edilebilirlik adına yüksek görünürlüklü soğuk iklim kıyafeti kullanımına yönelirler.

Soğuk İklim Kıyafeti Avantajları

Kış aylarındaki aşırı soğuklar dışarıda çalışan bütün işçileri etkiler. Soğuklardan korunabilmek için çalışma ortamına uygun soğuk iklim kıyafeti kullanmak gereklidir. Bu aşırı soğuklar insan vücudunda donmalara yol açar. Genellikle el ve ayak parmakları, burun, kulaklar, çene ve yanaklarda etkisini gösterir. Etkilenen bölgelerde renk değişimleri olur. Vücut, soğuğa direnç gösteremediği için soluk bir renge bürünür. Uzun süre boyunca soğuk ortamlarda bulunan çalışanlarda belirgin olarak uyuşmalar, karıncalanmalar ve kızarıklıklar yaşanır. Bu durumlar vücudun kabarcık oluşturmasına ve çeşitli kanamalara yol açar. Daha da ağırlaşması durumunda kangren dahi oluşabilir. Tüm bu sorunların ortadan kalkması için işveren ve çalışanların uygun donanımları tedarik ettirmeleri zorunludur. Soğuk iklim kıyafeti, gerçek bir koruyucudur. Çalışanlar kendilerini güvende hisseder, konfor açısından da kullanıcısını memnun eder. Çalışma verimliliğini artırır. Bu da genel olarak güvenliğin kolay şekilde sağlanması için önemlidir. Kış aylarında yaşanacak her türlü tehlikeden korunmak için her çalışanın mutlaka tedarik etmesi gereken iş güvenliği ekipmanlarıdır.