Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Termal Kıyafetler

İş Güvenliği Termal Kıyafetler

Kış ayları oldukça soğuk geçer. Soğuk havalar her insan için zordur. Sürekli dışarıda olan birisi için bu durum son derece zor bir durumdur. Gerekli korumanın alınmaması büyük sorunlar doğurur. Özellikle işçiler açık çalışma alanlarında çalışıyorsa, soğuğa karşı güvenliğin sağlanması birinci öncelik durumuna gelir. Çalışanlar bir şekilde kendine uygun önlemi almaya çalışır. Bu gibi durumlarda kat kat giyinmek bir çözüm yolu olabilir fakat rahat hareketi engeller. Bunun için daha ideal çözüm yolları da mevcuttur. Sürekli hareket halinde çalışan birisi mutlaka rahat kıyafetler ile donanmak ister. Bunun için termal özellik gösteren iş kıyafetlerine yönelim, çalışan için mantıklı bir karar olacaktır. Termal kıyafetler, soğuk iş ortamlarından çalışanların mutlaka kullanması gereken iş güvenliği ekipmanlarından birisidir. Görünümü kullanıcıyı tereddüde düşürebilir. Bunun nedeni oldukça ince bir yapıya sahip olmasıdır. Isıyı içerde tutan ana malzemeden yapılmış olması nedeniyle yüksek soğukluk derecesinde bile en iyi korumayı sağlar.

Termal Kıyafetler Özellikleri

Sürekli hareketlilik durumunda vücut sıcaklığı artar ve vücut ısınmaya başlar. Vücudun doğal sıcaklığı yaklaşık 36 ila 37 ° C aralığındadır. Aşırı sıcak durumunda vücut terlemeye başlar. Bu durum hiç kimsenin iyilikle karşıladığı bir durum değildir. Termal kıyafetler, su tutmaz ve vücutta oluşan nemin kısa sürede vücut dışına çıkmasını sağlar. Bu şekilde vücudu daima sıcak ve kuru tutar. Vücudu sıkıca sarar ve kullanıcı ile bir bütün içinde olur. Rahat hareketini ve konforlu kullanım sunar. Ciltte oluşabilecek tahrişleri en aza indirir. Belki de en önemli özelliği oldukça fonksiyonel olmasıdır. Hafif olduğu için kullanıcıda hiçbir ağırlık yapmaz. Çalışanlar termal kıyafetler kullanırken varlığını bile hissetmez. Sadece kış için kullanımının yanı sıra, yazın da kullanımı oldukça uygundur. Fazla nemi kendisine çeker ve vücudun hava almasını sağlar. Bu özelliği çeşitli hastalıkların önlenmesinde önem taşımaktadır.

Termal Kıyafetler Yararları

Ülkemiz iklim şartları, kış aylarında dışarıda çalışan işçiler için büyük problemdir. Sert soğuklarla boğuşmak işçiler için pek de kolay olmaz. İş ortamına uygun koşullar sağlanamazsa hastalıklar baş gösterir. Bu yüzden uygun korumayla ile işlerine devam etmeleri önemlidir. Termal kıyafetler, iş güvenliği ürünlerinin olmazsa olmaz kıyafetler indendir. Vücudu sıkıca saran bu kıyafetler hiçbir şekilde hareket problemi yaşatmaz. Aktif çalışma ortamlarında çalışan işçiler kullanım için rahatlık oldukça önemli. Sürekli hareket içindeler ve bu durum herhangi bir rahatsızlık yaratırsa, çalışma verimliliklerinde büyük düşüşler yaşanır. Ayrıca hafif olmaları, çalışanların bu ürünlere olan yönelimini artırmaktadır. Ağır iş kıyafetleriyle çalışmak hareketi kısıtlar ve çabuk yorulmaya neden olur. Isı yalıtımı özelliği, soğuk havalar kişinin vücut sıcaklığının en uygun seviyede olmasına yardımcıdır. Bazıları yüksek görünürlük içeren şeritler barındırır. Bu da çalışanların kolay bir şekilde fark edilmesine yardımcı olur. Sonuç olarak soğuk kış ortamlarında çalışırken işçinin en iyi dostu termal kıyafetler olacaktır.