Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Yazlık İş Ayakkabısı

Çelik Burunlu Yazlık İş Ayakkabısı

Yaz zamanları denildiğinde herkesin aklına yüksek sıcaklıklar ve yoğun nem gelir. Bunu düşünmek bile insanı sıkıntıya düşürür. Yaz aylarında yüksek sıcaklıklar, çalışanları bunaltır. Bu sebepler çalışanlar, yazlık iş ayakkabısı başta olmak üzere çalışırken rahatlık sağlayacak ekipmanlar ile donanmayı tercih ederler. Çalışmayı engelleyen yüksek nem sıcaklıklar konusunda çalışanlar çaresiz kalır. Yaz için uygun olan iş ayakkabıları, çalışanların performansını en yüksek derecede gösterebilmeleri için en uygun malzemeler ile yapılmaktadır. Bu şekilde çalışma saatleri boyunca serinlik sağlanır. Yazlık iş ayakkabısı, hava giriş çıkışını sağlamak amacıyla hafif malzemeler kullanılarak üretilir. Hafif olmalarına rağmen kişinin başına gelebilecek her türlü ayak yaralanmalarına karşı tam koruma sağlar. Yaz aylarındaki yüksek nem, çalışanların adeta bir kabusudur. Bu nem ayakların terlemesine, kötü kokuya ve ayakta sorunlara yol açabilir. Bu sebepler yazlık iş ayakkabısı, nemli ve ıslak alanlarda ayakları serin tutmakla kalmaz, aynı zamanda kuru tutar.

Yazlık İş Ayakkabısı Önerisi

Aşırı sıcak ortamlarda çalışmak elbette ki çok zordur. Firmalar, çalışanların sıcaktan en az şekilde etkilenmelerini sağlamak için sürekli çalışmalar yapmakta ve çalışma ortamlarına uygun ürünler üretmeyi amaçlamaktadır. Üreticiler kadar kullanıcıların da ayakkabı konusunda dikkatli davranmaları önemlidir. Kullanıcılar yazlık iş ayakkabısı seçimlerinde birkaç önemli faktörü göz önünde bulundurmalıdır. Bu faktörler maddeler halinde şu şekilde sıralanabilir:

  • Dayanıklılık: En önemli özellik olarak dayanıklılıktan bahsedilebilir. Çalışma sırasında sürekli ani tehlikeler ile baş başa kalınır. Bu sebeple kullanılan yazlık iş ayakkabısı, tehlikelere karşı tam koruma sağlamalıdır.
  • Konfor: Dayanıklılık ile birlikte en önemli unsurlardan birisidir. Uzun saatler boyunca verimli bir şekilde çalışmanın yolu ayak konforundan geçer. Seçim sırasında ayakla tam uyum gösteren ve topuğa uygulanan basıncı en aza indiren yazlık iş ayakkabısı seçimi yapılmalıdır.
  • Nefes alabilirlik ve havalandırma: Yaz aylarında aşırı sıcak ve nem ayakları kısa sürede terletir. Hava giriş çıkışını sağlayan ve sürekli serin ve kuru tutan iş ayakkabıları tercihi yapılması önerilir.
  • Ağırlık: Kullanılan ayakkabının bir kilonun altında olmasına dikkat edilmelidir. Ağır ayakkabılar işçileri hantallaştırır.

Genel olarak ayakkabıda bulunması gereken özellikler bu şekilde özetlenebilir.

Yazlık İş Ayakkabısı Fiyatları

Yazın çalışma durumunda olan kişiler genelde yüksek sıcaklıktan ve nemden yakınırlar. Çalışma ortamına uygun yazlık iş ayakkabısı kullanılmıyorsa sorunlar daha da fazla artış gösterir. Uzun süreli çalışma saatleri boyunca aktif şekilde ayakta kalmak, aşırı stres ve ağrı yaratır. Çünkü sıcak ve nemli havalar vücuda ekstra bir yorgunluk verir. Çalışırken işçileri sürekli rahatsız eder ve çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirir. Bu tarz durumlarda ayak koruması için mutlaka yüksek kalite içeren yazlık iş ayakkabısı seçimi yapmak çok önemlidir.

Günlük ayakkabılar veya kalitesiz iş ayakkabıları yaz aylarında ayağın aşırı şekilde ısınmasına ve bu sebeple terlemesine neden olur. Terlemiş ayaklar çeşitli ayak sorunlarını doğurabilir. Bundan dolayı çalışırken standartlara uygun bir yazlık iş ayakkabısı kullanılmalıdır. Sıcak havalarda yüksek derece serinlik ve kuruluk aranıyorsa mutlaka bir tane edinilmesi gerekir. Serinlik ve kuruluk sağlayan bu ayakkabılar vücudu da serin tutarak, sıcak hava koşullarında çalışanların üretkenliğini en üst seviyelere çıkartır.