Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Beyaz Önlük

Beyaz Önlük Bayan Erkek

Önlük kullanımı iş sektörlerinde oldukça yaygındır. Çeşitli meslek dallarının vazgeçilmezi olan beyaz önlük, sağladığı faydalar sebebiyle oldukça sevilen iş güvenliği kıyafetlerinden birisidir. Kolay kullanım ve temizlik imkanı sunan bu ürünler dışarıdan bakıldığı zaman kişiye bir statü de kazandırır. Laborantlar, doktorlar, fabrika çalışanları ve birçok meslek dalları tarafından kullanılır. Beyaz olmasının sebebi vücuda nüfuz edebilecek tehlikeli maddelerin görünümünü kolaylaştırmak amaçlıdır. Örneğin laboratuvarda çalışmak için bazı hijyen kuralları mevcuttur. Bu kuralları yerine getirmek için bir beyaz önlükkullanmak gereklidir. Cildin ve giysilerin korunmasına ek olarak, çalışmaları sırasında zararlı maddelerle teması durumunda çalışanların sağlığını da korur. Laboratuvarda çalışan ve sıklıkla tehlikeli kimyasallarla uğraşmak zorunda olanlar, cildi agresif alkali veya asitli sıvılar sonucu oluşan kimyasal yanıklara karşı koruyan uygun koruyucu giysiler giymelidir. Sürekli tehlikeli maddeler içeren laboratuvar ortamlarında kullanılan kumaşlar tam koruma sağlaması yönünden daha kalın kumaşlar ile üretilir.

Beyaz Önlük Fiyatları

Beyaz önlük yapımında en sık kullanılan malzeme saf pamuktur. Bunun sebebi kolay temizlenebilir özelliğe sahip olmasından kaynaklanır. Bu sayedeçalışma ortamlarındaki yüksek hijyen standartlarını karşılar. Beyaz önlükler genellikle 90 derecede yıkandığından, beyaz renkli kullanımı uygundur. Beyaz renk dışındaki renkler çabuk solar ve kötü bir görünüme sahip olur. Beyaz renk kullanılması sebebiyle önlükler, her zaman yeni ve temiz görünür. Üretim aşamasında beyaz pamuk kullanımı önlüğe sıçrayan kimyasalların kolayca temizlenebilmesini sağladığından dolayı endüstriyel ürünlerin hammaddesi olarak kullanımında oldukça uygundur. %100 pamuktan yapılmış beyaz önlük, sentetik malzemeden yapılmış önlüğe göre daha dirençlidir. Yanıcı kimyasallar ile çalışırken pamuk özelliği gösteren ürünler hiçbir şekilde erime yapmaz. Bu nedenle kullanımı daha yaygındır.Genel olarak tıbbi ve endüstriyel alanda kullanıldığı bilinen beyaz önlük, çeşitli meslek dallarına da hizmet vermektedir. Öğretmenler, mühendisler, aşçılar, şefler ve kasaplar bu dallara örnek verilebilir. Portatif özellikte olması nedeniyle giysilerin kirlenmesinin de önüne geçer ve ekstra koruma sağlar. Düşük maliyeti nedeniyle fiyatı açısından da kullanıcısını tatmin eder.

Beyaz Önlük Modelleri

Önlüklerin birçok modeli bulunmaktadır. Beyaz önlük bunlardan sadece birisidir. İyi bir önlük almak için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Kullanıcı bu hususları dikkate alırsa, kullanacağı ürünle ilgili bir sorun yaşamayacaktır. Rastgele bir seçim yapılması önerilmez. Çünkü iş sahalarında uygun güvenlik ve konforun sağlanmasında sıkıntılar yaşanabilir. Beyaz önlük, kesinlikle bol olmamalıdır. Hareketi engelleyemeyecek derecede fit bir görünümü sağlamalıdır. Bu durumda önlük hem daha korumalı hem de kullanıcı üzerinde şık görünüm sağlar. Önlük tasarımı düşünüldüğü zaman akla gelen ilk şey kesinlikle cepleri oluyor. Bu cepler işlevselliği artırmaya yardımcı olmaktadır. Önlük asla kısa kollu olmamalıdır. Kısa kollu olması sıçrama tehlikelerine karşı kullanıcıyı hiçbir şekilde korumaz. Özellikle laboratuvar ortamlarındaki tehlikeli kimyasal maddeler, kalıcı hasar oluşturabilecek yaralanmaları meydana getirir ve bu hoş bir durum olmaz. Beyaz önlük ne kadar basit bir ürün gibi gözükse de tehlikelere karşı tam koruma sağlar.