Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Boya Maskesi

Boyayanın zararlı sisler veya buhara karşı korumak için elastik veya lastik bantlar tarafından ağzı ve burun üzerinde bulunanboya maskesi esnek bir pettir. Bir boya maskesi, toz maskesi veya cerrahi maske ile aynı şekilde giyilir. Her biri belirli havadan kaynaklanan tehlikelere karşı korudukları için birbirine karıştırılmamalıdır. Bir iş için yanlış maskenin kullanılması, bazı boya maskelerin toz partiküllerine karşı koruyabildiği ancak kimyasal buharlara karşı koruma sağlayamayacağı için önemli ve muhtemelen ölümcül sonuçlara yol açabilir.

Boya maskeleri, solunum cihazlarına daha ucuz, daha hafif ve muhtemelen daha rahat bir alternatiftir ancak çok fazla koruma sağlamayabilir.Yanlış kullanım veya kötü uyum için daha duyarlı olabilir.

Devamını Göster »

Boya Maskesi Kullanımı

Sprey boya kullanırken sprey boya maskesi takılması gerekir. Çevredeki duvarların üzerine spreyle boyamak hızlı, kolay ve ucuzdur. Sağlığınız ve güvenliğiniz, bir sandalyenin veya resim çerçevesinin rengini değiştirmekten çok daha önemlidir. Oto boya maskesi modelleri de mevcuttur.

Açık havadayken neden maske kullanmalısın?

Akciğerlerinin sprey boyası parçaları ile kaplanmasını önlemek için! Kapalı bir alanda sprey boya yaparken, tek kullanımlık kartuşlu bir solunum cihazı kullanmalısınız. Herhangi bir yeri zımparalarken de kullanmalısınız.

Neden kapalı bir alanda sprey boya yapılır?

İnsanlar evlerinin odalarını hızlı bir şekilde boyamak için boya tabancası kullanıyor. İyi bir solunum cihazı sizi kapalı bir alanda bulunduğunuzda ciğerinizi koruyacaktır. Bu yüzden maliyet tamamen buna değecektir. Tam yüz maskesi modelleri de vardır.

Bir solunum maskesi ile ilgili en önemli şey, uygun bir şekilde oturduğundan emin olmaktır.

Takmak için, yüzünüze yerleştirin ve elastik bantları başınızın arkasına koyun. Ardından, maskeyi yüzünüze doğru itin ve burnunuzdan derin nefes alın. Ağzınızdaki ve burnunuzdaki emmeyi hissetmelisiniz. Eğer yapmazsanız, kayışları sıkmanız gerekir. Boyamaya başladıktan sonra boya kokusu alıyorsanız, o zaman düzgün bir şekilde oturtamadınız demektir.Bu neden dolayı boyamayı durdurun ve maskeyi düzeltin!

Sprey boyası yaparken diğer uygun güvenlik önlemlerini almayı ihmal etmeyin, her zaman ürün etiketi, güvenlik bilgi formu veya teknik veri sayfasındaki tüm güvenlik ve ilk yardım önlemlerini uygulayın.