Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Drager Gaz Ölcüm Cihazı

Zehirli gazlar, solunum sağlığı için büyük bir tehlikedir. Bu gazların bazıları kokusuz özellik gösterir ve kendini belli etmez. Burun bu gibi kokularda uyarıcı özelliğini gösteremeyebilir. Sağlık açısından tehlikeli gazların bulunduğu ortamlarda çalışan kişiler, sağlığa zarar verebilecek potansiyeldeki bu gazlardan olumsuz olarak etkilenebilir. İş güvenliğini sağlamaya yardımcı drager gaz ölçüm cihazı kullanmak bu açıdan ciddi önem taşır. Yanıcı ve toksik özelliği gösteren gazlar, birçok endüstriyel iş sahasında ortaya çıkar. Ortaya çıkardıkları tehlikenin tanınması ve uygun güvelik önlemlerinin alınması, çalışan ve işveren için çok önemlidir. Bu tanınma görevini üstlenen koruyucular, taşınabilir özellikteki drager gaz ölçüm cihazı olarak bilinir.Sabit gaz dedektörlerine göre daha portatif olması işleri kolaylaştırmaktadır. Çalışma sürecine girilmeden önce, etrafta bulunabilecek olası gaz tehlikelerinin ölçülmesinde ve buna karşı ek önlem alınmasında büyük rol oynayan bu ürünler, çoğu endüstri sahasındaki çalışanlar tarafından düzenli olarak kullanılmasıyla kalıcılığını yakalamış iş güvenliği ürünlerinden birisidir.

Devamını Göster »

Drager Gaz Ölçüm Cihazı Nasıl Kullanılır?

Çalışma alanlarında işçiler, gaz tehlikelerinden korunma adına teknolojinin faydalarından yararlanmaya devam etmektedir. Drager gaz ölçüm cihazı, gelişmiş teknolojik özellikleri ile birlikte kullanılan koruyucu donanımlardandır. Tehlikeleri hemen sezer ve tereddüde yer vermez. Doğru kullanım talimatıyla birlikte uzun saatler boyunca işçilerin güvenliğini ve üretkenliğini en üst seviyelerde tutar. Kullanım açısından biraz kafa karıştırıcı olan cihazlar, gaz dedektörü tedarikçilerinin vermiş olduğu eğitim sonrasında kullanılması gerekir.

Aksi takdirde gereken verimi alabilmek, öğrenmeye bağlı olarak biraz zaman alabilir. Uygun tekniklerin öğrenilmesiyle birlikte kullanıma hazır olunur. İlk dikkat edilmesi gereken şey cihazın ortamla olan uyumudur. Doğru amaca uygun olmayan bir cihazla çalışmak pek doğru olmaz. Daha sonra drager gaz ölçüm cihazı, ortamdaki gazın tespit edilebilmesi adına, doğru kullanım talimatlarına göre uygulamaya geçilmesi gerekir. Son olarak, ulaşılan sonuçlar ile birlikte gaz tehlikesinin seviyesine göre uygun önlemlerin alınması işveren ve çalışanlar tarafından sağlanmalıdır.

Drager Gaz Ölçüm Cihazı Fiyatları

Taşınabilir drager gaz ölçüm cihazı, yapılan işlerin güvenilir olması için çeşitli tehlikeleri oluşturabilecek gazların tespit edilmesinde çok büyük bir öneme sahiptir. Bu güvenliği sağlayabilmek ve üretkenliğin en üst düzeyde olabilmesini sağlamak, elbette işveren ve çalışanlara düşmektedir. Her çalışma ortamı aynı özellikleri göstermez. Farklı tehlikeler ile karşılaşmak kuvvetle muhtemeldir. Cihaz seçimi yaparken bulunulan iş ortamına olan uygunluğunu test etmek gerekir.

Uygunluk açısından çeşitli standartlar ve düzenlemeler bulunmaktadır. Bütün ürünler testlerden geçip, onaylandıktan sonra satışa sunulur. Her ortam için aynı gaz ölçüm cihazını kullanmak bu açıdan doğru değildir. Gerekli performansı göstermeyen bir gaz ölçüm cihazı almak maddi ve manevi açıdan kullanıcıları etkileyebilir. Geniş ürün modelleri ile birlikte,çalışma alanınızda uygun performansı gösteren bir drager gaz ölçüm cihazı sahibi olabilmek, sitemiz üzerinden oldukça kolay şekilde gerçekleşmektedir. Yüksek kalitedeki koruyucu donanımlar ile birlikte çalışanlara sürekli destek olmaya ve doğru güvenliğin sağlanması konusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.