Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Elektrikçi Ayakkabısı

Elektriksiz bir yaşam düşünülemez. İnsanlar hayatlarını devam ettirebilmek için elektriğe su kadar muhtaçtır. Buluşların belki de en önemlisi olan elektrik, hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Elektriğin evlerimize ulaşmasında elektrikçiler rol almaktadır. Elektrikçiler günlük yaşantımızda önemli yere sahip meslek gruplarında sayılmaktadır. İşte bu yüzden elektrik işiyle uğraşan kişiler güvende olmalarını sağlamak için en iyi korumayla işlerini yapmalıdır. Çünkü çalışılan her dakika sizin için bir tehlike arz etmektedir. Aksi takdirde kişi başına gelmesini istemeyeceği türlü olaylar ile baş başa kalabilir. Kablolar, açık olarak unutulmuş devreler ve kaygan zeminler için güvenlik önlemini almak önemlidir.

Devamını Göster »

Elektrikçi Ayakkabısı Kullanımı

Oldukça faydalı olan elektrikçi ayakkabısı, çalışırken kullanmanızın öncelikli olduğu güvenlik ürünlerinden biridir. Bu ayakkabılar parmaklarınızı düşen cisimlerden, ezilmelerden, yaralanmalarından ve çok daha fazlasından korumak için kullanılabilir. Genel olarak işinizi yaparken rahatlık sunabilecek ve iş kazalarından koruyabilecek olan elektrikçi ayakkabısı kullanmak sağlığınız için mühim bir durumdur. Kullanacak olduğunuz ayakkabıyı seçerken özelliklerine zaman ayırıp dikkat etmek çok önemlidir. Elektrik çarpması kalıcı yaralanmalara ve hatta ölümlere neden olabilir. Güvenle ve sorunsuz çalışabilmenizi sağlamak için elektrikçi ayakkabısı edinmeniz sizin çıkarınıza olacaktır.

Elektrikçi Ayakkabısı Özellikleri

Bir önemli husus da ayakkabı seçiminiz olacaktır. Almak istediğiniz ayakkabının özelliklerini bilmek size uygun olanı bulmanızda yarar sağlayacaktır. İyi bir elektrikçi ayakkabısı EH standartlarına uygun olmalıdır. Böylece topraklamaya yardımcı olarak yalıtıldıklarını ve elektrik devreleri veya elektrikli araçların yanlışlıkla bir temas durumunda elektriği engelleyeceği durumu bilinmektedir. EH standartlı elektrikçi ayakkabısı ayaklarınızı ağır materyallerden korumak için genellikle çelik bir buruna sahiptir. Bir diğer önemli konu ise kullanmış olduğunuz ayakkabının tabanının kaygan olmamasıdır.

İş yerinde oluşabilecek kayma olaylarından korunabilmeniz için suya ve aşınmalara dayanıklı, kauçuk taban içeren bir elektrikçi ayakkabısı tercih etmeniz de oldukça önemlidir. Son olarak ayakkabınızın rahatlık özelliklerine bakın. Sonuç olarak her gün uzun süre aynı ayakkabı ile uzun süre çalışacaksınız. Çalışma ortamında sizi rahatsız edebilecek bir bot kullanmanız hem sizi huzursuz edecek, hem de çalışma verimliliğinizi düşürecektir. Mükemmel destek sunan ve ayaklarınıza daha rahat oturabileceğini düşündüğünüz ayakkabıyı seçmeyi göz önünde bulundurun. Sonuçta ayakkabıyı giyen kişi siz olacaksınız.

Koruyucu Elektrikçi Ayakkabısı

Elektrikçiler iş yaşamlarında çalıştıkları yer itibariyle fiziksel ve psikolojik olarak etkilenmektedir. Korumanın kişilerce alınmış olması bu sorunları hiçbir şekilde tetiklemeyecektir. Elektrik çarpmalarından kaçınmak ancak kişinin kendini koruma altına almasıyla mümkün olur. Aksi durumlarında olabilecek olayları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İşçiler çalışma ortamlarında yüksel voltajlı bir elektriğe kapılmaları durumunda, birinci dereceden elektrik yanıklarına maruz kalabilirler. Bu da kişide kalıtsal yaralanmalara neden olmaktadır.
  • Hijyen açısından çok da temiz yerlerde çalışmadıkları için elektrikçi ayakkabısı kullanılmaması durumunda yaşanacak iltihap riskleri kişide bazı hastalıkların habercisi olacaktır.
  • Sürekli materyalleri indirme ve kaldırma işi durumunda oluşabilecek yorgunlukla beraber kişinin herhangi bir materyali düşürmesi durumunda ayak sağlığında ciddi sorunlar oluşması da kuvvetle muhtemel durumlardan biri olarak görülebilir.
  • Toksin ve kimyasal ürünlere maruz kalınması elektrikçilerin sağlığını olumsuz etkileyen nedenler arasındadır.
  • Radyasyona uğramaları olası olacağından kişide genetik farklılıklara veya vucütta kalıcı değişikliklere sebep olması ihtimali vardır.
  • Kalpte ritim bozukluğuna neden olur.
  • Kişi elektrik çarpması sonucu geçici felç yaşar ve bu felç sonucunda nefes almada güçlük çeker.

Bu örneklendirmeler bildiğimizle sınırlıdır ve örnekler gittikçe çoğaltılabilir. Elektrikçi ayakkabısı kullanmak bu sorunları en aza indirmenizde olumlu bir etken olacaktır.