Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Kumlama Maskesi

Kumlama Maskesi

Kumlama işlemi sırasında iş güvenliğinde en önemli unsur, kumlama maskesinin kullanımıdır. Kumlama maskeleri, kumlama işlemi sırasında kullanıcı için güvenlik sağlar.Ayrıca, hava boşluğundaki taze hava girişini filtrelemek, kullanıcının ihtiyacı için temiz hava sağlar.

Doğru ekipmanıkullanmak, Sandblast Maskesinin kullanımını kolaylaştırırmıştır. Doğru ekipman ile kumlamada problem olmamalı ve cam üzerine tasarımların kumlanması kolay olmalıdır. Daha sonra bir kum maskesinin sipariş edilmiş olması gerekir.

Camı beyazlatmaya başlayana kadar camı hedefleyen sabit bir kum akımı yapılmalı ve bu çok zaman gerektirmeyebilir. Kumlama yapıldıktan sonra koruyucu kağıt ve rezisteki maske çıkarılmalı ve bir döngü kum maskesi işlemini tamamlamalıdır. Kumlama başlığı modelleri mevcuttur.

Düşük, orta ve yüksek birkaç farklı tipte kumlama maskesi mevcuttur. Önceden hazırlanmış HDU(Yüksek Bağımlılık Birimi) için orta düzey bir yapışkanlık maskesi ve önceden oluşturulamayan HDU için yüksek yapışkanlı maske kullanın.

Kumlama Hassasiyet Kurulu, hafif bir ahşabın kumlanması gibidir. Tavsiye edilen patlatma basıncı, maksimum 60 psi olmalıdır. Bu sadece HDU ile mevcut olan benzersiz dokulara izin verecektir.

Patlatma basıncı düşük olduğundan kum daha yavaş hareket eder ve yüzeyi pürüzlendirmek yerine arka planın küçük parçalarını çıkarır. Bu aynı zamanda daha küçük bir kompresörün kullanılabileceği anlamına gelir.Neredeyse herkesin kendi işaretlerini yapmasına izin verir.

Popüler kumlama gritleri kil kumu ve alüminyum oksit içerir. Grenın yoğunluğu, istediğiniz doku tipine bağlıdır. Daha büyük bir tanecik daha kaba bir yapıya olanak tanır ve daha ince taneli daha yumuşak bir doku sağlar. FSC-88WB ile astarlandıktan sonra Precision Board Plus'ta her türlü boya kullanılabilir. Müşterilerimizin çoğuboya kullanır.