Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Laboratuvar Önluğü

Laboratuvar Önlüğü Fiyatları

Günlük hayatımızda sürekli tehlikeler ile karşı karşıya kalıyoruz. Bazı ortamlar vardır ki her an bir tehlike ile karşı karşıya kalmanız an meselesidir. Bu ortamlardan bir tanesi laboratuvar ortamlarıdır. Laboratuvar ortamında çalışmak, en büyük tehlikeler ile karşı karşıya gelebileceğimiz ortamlardan bir tanesidir. Bu tehlikeler biyolojik tehlikeler(kan yoluyla bulaşan patojenler), kimyasal tehlikeler(kanserojen, yanıcı veya aşındırıcı malzemeler) ve fiziksel tehlikeler(piroforik malzemeler, lazerler veya radyasyon)’dir. Güçlü kimyasal maddelerin insan vücudunda oluşturabileceği hasarlar, genel olarak kalıcı olabilecek hasarlardır. Eğer laboratuvar ortamlarında çalışıyorsanız, çok dikkatli olmalısınız.

Kimyasal ürünler ile çalışırken mutlaka gerekli koruyucu ekipmanları edinmek zorundasınız. İhmalsizlik yapmak size büyük zararlar verecektir. Bu gibi ortamlarda kullanmanız gereken koruyuculardan birisi laboratuar önlüğü olacaktır. Giymeniz durumunda sizi iş hayatınızda oluşması muhtemel tehlikelerden koruyacaktır. Rahat bir iş rutininiz olacak ve en uzun vardiyalarda bile sizleri güvende hissettirecektir. Konforunuz için hidrofobik ve hidrofilik özellikteki ürünlere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Olası bir kimyasal dökülme durumunda sıvıyı etkisiz hale getirecektir. Önlükler imza niteliğindeki iş elbiselerinden biridir. Bütün kimyagerlerin ve biyologların hayatlarının bir döneminde bütünleştikleri giysidir.

Laboratuvar Önlüğü Özellikleri

Alanınızla alakalı güvenlik ürünlerinin özelliklerini bilmek en önemli etkendir. Yanlış bir ürün almanız hiçbir tehlike karşısında sizleri savunamayacak ve size büyük zararlar verecektir. Bu konularda bilinçli olmak sizin birinci göreviniz olmalıdır. Sizlere kısaca doğru laboratuar önlüğü özelliklerini maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz:

Tam Güvenlik Sağlamalı: En önemli özellik güvenli olmasıdır. Güvenlik yoksa bütün tehlikelere açıksınız demektir. Oluşabilecek tehlikeleri en aza indirebilmeniz için tam güvenlikli bir laboratuar önlüğü edinmeniz şiddetle önerilir.

Konforlu Olmalı: Bazı kumaşlar diğer kumaşlara göre daha hafif ve nefes alabilir özelliklere sahiptir. Bu kumaşlar diğer kumaşlara göre iş konforunuzu önemli ölçüde artırır. Esnek bir kumaştan yapılmış laboratuvar önlüğü, oldukça iyi bir seçimdir. Çalışırken kendinizi daha rahat hissedersiniz. Eğer elbiseniz içinde ne kadar rahat hissederseniz, verimliliğiniz de aynı oranda yüksek olur.

Fit Olmalı: Bir diğer önemli ölçüt de elbisenizin üzerinize rahatsız etmeyecek biçimde tam olarak oturmasıdır. Önlüğünüz ne uzun, ne de kısa olmalıdır. Hareketinizi kısıtlamamasına da dikkat edin. Sonuçta giyecek olan sizlersiniz. Gelişen piyasa ile birlikte kendinize uygun iş elbisenizi bulmak hiç de zor olmayacaktır.

Dayanıklı Olmalı: Dayanıklı laboratuar önlüğüne sahip olmak, güvenliğinizin en üst düzeye çıkmasına yardımcı olur. Uzun süreli giyim sağlar ve yıllarca rahat şekilde çalışmanıza olanak verir. Optimum dayanıklılık için, yüksek kaliteli kumaşlardan yapılmış, çift dikişli ve gerekirse endüstriyel yıkamaya dayanacak şekilde üretilen laboratuar önlüğü tercih etmeniz oldukça önemlidir.

Laboratuvar Önlüğü Faydaları

Risk faktörünün en üst düzeyde yaşandığı laboratuvarlar, insan sağlığı için büyük tehdit oluşturmaktadır. Kişiyi can kaybına kadar götürebilecek durumlar yaşanması olası olduğundan güvenlik önlemlerinin alınması önemlidir. Koruyucu ürünlerden biri olan laboratuar önlüğü, iş ortamınızda sizlere büyük faydalar sağlamaktadır. Maddeler halinde bu özelliklerden sizlere bahsedeceğiz:

  1. Kendi işinizde uzman bir kişilik olduğunuzu gösterir.
  2. Gündelik kıyafetlerinizi toz ve kirden korur.
  3. Olası sıçrama durumlarına karşı savunma görevi görür.
  4. Portatif olduğundan giyip-çıkarma açısından sizlere sorun oluşturmaz.
  5. Herhangi bir yanma durumunda tehlikeyi geciktirici özelliğe sahiptir.
  6. Tehlikeli maddelerin vücudunuzla doğrudan temasını engeller.