Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Pembe Baret

Dünya üzerinde iş kazaları sayısı yıllar geçtikçe artış göstermektedir. Bu kazaların önüne geçilebilmek için sürekli çalışmalar ve sıkı denetimler uygulanmaktadır. Baş yaralanmaları, özellikle şantiyeler gibi iş yerlerinde oldukça yaygındır. İnşaatta veya tehlikeli cisimlere sahip herhangi bir ortamda çalışırken, baş korumasını uygun şekilde sağlayan bir baretle korunmak sağlık ve güvenlik için şarttır. Çalışırken her zaman koruyucu pembe baret kullanılmalıdır. Çünkü baret sadece beyninizi daha görünür kılmakla kalmaz, aynı zamanda vücudun en önemli organını olan beyni de korur.

Devamını Göster »

Pembe Bayan Baret Kullanımı

Çoğu beyin travması, ağır cisimlerin baş bölgesine isabet etmesiyle yaşanmaktadır. Bu nedenle çalışılan iş yerlerinde ağır yaralanma riski bulunuyorsa, tüm çalışanların meslek şartlarına uygun kafa koruması ile donanması zorunludur. Şiddetli ya da değil, bir kafa travması hafife almanız gereken bir durum değildir. Bu yüzden baret ile donanım oldukça önemlidir. Pembe baret, başa düşebilecek nesnelerden korunmak için özel olarak tasarlanmış iş güvenliği ürünlerindendir.

Bayan Pembe Baret Fiyatı

Baretler, beyne zarar verebilecek darbelerden korunmak için tasarlanmıştır. Bu yüzden bakımı ciddiye alınmalıdır. Güneş ışığı, baret kabuğunu etkileyebilir, bu nedenle bareti güneş ışığının bulunduğu ortamlardan uzaklaştırmak gerekir. Pembe baret gün boyunca düzenli olarak incelenmelidir. Baret üzerindeki hasarlar, korumayı tehlikeye atar. Bazı kimyasal maddeler ve deterjanlarla uzun süreli veya anlık temas, kabuğu soldurmakla kalmayıp aşındırabilme tehlikesi de gösterir. Bakımı yapılırken benzin, tiner veya petrol bazlı sıvı ile temizlememeye özen gösterilmelidir. Bunun yerine yumuşak sabun ve su kullanmak daha güvenlidir. Bazı malzemeler su ve sabun yardımıyla yüzey üzerinden çıkarılamayabilir. Bu gibi durumlar yeni bir pembe baret ile değiştirilmesi iş sağlığı için önemlidir. Her bütçeye uygun bareti bulabilmek oldukça kolaydır. Uygun maliyetli baretler hiçbir çalışan ve işveren için problem oluşturmaz. Alışveriş sitelerinden veya mağazalardan temin edilebilir. İnternet üzerinde satın almadan önce mutlaka baretin teknik bilgilerine bakılması önerilir.

Uvex Pembe Baret

Kafatası, beyin organını dış tehlikelere karşı korunmak için tasarlanmış bir dış yapıdır. Ancak her türlü tehlikeye karşı tam koruma sağlamaz. Bu durumlar için mutlaka gerekli koruyucu ekipmanın edinilmesi şarttır. Kafa koruması için kullanılan pembe baret bunlardan sadece birisidir. Çalışanlar çok bilinçsizce davranabilir. Bu gibi kişiler genelde baret kullanmanın rahatsızlığından yakınır. Bu durumda kazalardan korunmak pek de mümkün olmayacaktır. Oluşan tehlikeler ışığında yaşanan kazalarda, güvenlik önlemini uygun şekilde sağlamış çalışanlarda hiçbir olumsuz vakanın yaşanmadığı görülmektedir. Uvex pembe baret kullanımının faydaları oldukça fazladır. Yapımı aşamasında kişilerce fark edilebilmesi kolay olacak renkler seçilir. Bu, kolay görünürlüğün elde edilmesi açısından önemlidir. Hepsi olmasa da genelde yalıtkan özellik gösterirler. Elektrik şoklarına maruz kalmak an meselesi olduğundan pembe baret kullanımı vücutla elektrik temasını tamamen engeller. Kafa koruma yollarından en kolay ve etkili yollarından biri olan baret, çalışma alanlarının vazgeçilmez parçasıdır. Ne kadar basit veya rahatsız görünse bile hayat kurtarıcı özelliği sayesinde güvenli çalışma ortamı sunar.