Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Soğuk İklim Montu

Soğuk İklim Montu Fiyatları

Kış mevsimi, soğuğun en sert biçimde yaşandığı mevsim olarak bilinir. Kış aylarında insanların aşırı soğuk durumlarından korunmak için kişisel koruyucu donanımlara ihtiyacı vardır. Donanımlar, genel olarak yalıtımı ve dış etkenlere karşı korumayı hedef alır. Bu ürünler bot, şapka ve mont vb. ürünlerdir. Gelişen teknoloji ile birlikte, kat kat giyinmek yerine tek bir elbise ile aynı korumayı sağlamak mümkün hale getirilmiştir. Kış ayları geldiğinde akla gelen ilk ekipmanlardan biri olan soğuk iklim montu, günlük yaşamın dışında, çoğu iş sektörü için de oldukça önemli bir iş güvenliği ürünüdür. Soğuk ortamlarda ve uzun süre açık havada çalışması gereken işçiler, yüksek soğuklar ile beraber oluşabilecek hastalıklar ile baş başadır. Bu duruma maruz kalabilecek meslek dallarına inşaat çalışanları, tamir işçileri, kar küreme ekipleri, teslimat görevlileri, polis memurları, itfaiyeciler, acil tıbbi teknisyenler örnek verilebilir. Her bölgenin iklim şartları aynı değildir. Bunun için üreticiler kullanım koşullarına göre farklı özellikte soğuk iklim montu üretimi yapmaktadırlar.

Soğuk İklim Montu Yapısı

Soğuktan korunmak ciddi anlamda önemli bir husustur. Eğer ki soğuk ortamlarda çalışılıyor ise daha fazla üzerinde durulması gerekir. Soğuk iklim montu, kullanıcıyı her türlü etkenden korumak ve üst düzeyde konfor sağlamak için üretilmektedir. Bu tarz mont türleri birden fazla katman içerirler. Bu katmanların birbirinden farklı özellikleri vardır. Ürün satın alırken çoklu katman içerdiğine emin olunmalıdır. Genel olarak montlarda 3 koruma katmanı ideal olarak görülmektedir. Bu katmanlar iç, orta ve dış katmanlar olarak bilinir. İç katman, vücuttaki nemi çekmekle görevli olan katmandır. Yapımında ipek ya da polyester kullanılır. İç katmanın olmaması durumunda ısı yalıtımı düşer ve koruma sağlanmaz. Orta katman, hafif malzemeden yapılır ve herhangi bir sıcaklık durumunda çalışan kişideki terlemeyi önlemek üzere kolay çıkarılıp, giyilebilirdir. Bu da işçi konforu için önemlidir. Dış katman, soğuk ve su geçirmezlik koruması için görevli katmandır.

Soğuk İklim Montu Faydaları

Soğuk havalar insan sağlığını olumsuz etkiler ve çeşitli sorunları beraberinde doğurur. Aşırı soğuk ortamlarda çalışmak elbette ki zordur. Fakat önlenemez bir durum değildir. Kötü hava yoktur, iyi donanmamış çalışan vardır. Soğuk iklim montu, ısı yalıtımı sağlamasından dolayı soğuk hava durumlarına karşı tam koruma sağlar. Kullanıcı montunu, yalıtımlı eldiven ve şapka ile tamamlayarak korumasını en üst düzeye çıkartabilir. İnsan vücudu çalışma sırasında terlemeye meyillidir. Terleme durumunda belli başlı hastalıklar ile baş başa kalınabilir. Soğuk iklim botunun nem uzaklaştırma özelliği, kıyafetin çabuk kurumasını sağlar ve çeşitli hastalıkların oluşmasının önüne geçer. Örneğin kişi soğuk çalışma ortamlarında, optimum vücut sıcaklığı ortalamasının altına düştüğünde hipotermi adı verilen hastalığa yakalanabilir. Bunun dışında soğuk iklim montu, akşam koşullarında ya da sisli havalarda araçların kişiyi görebilmesine yardımcı, yüksek görünürlüklü malzeme ile üretilmektedir. Olası trafik kazalarının oluşumunu en aza indirir.