Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Termal Çorap

Termal Çorap Erkek Kadın

Termal çorap denildiği zaman herkesin aklına ilk olarak, ısı yalıtımı sağlayan çoraplar gelir. Bu özelliği ile kalıplaşmış olması en çok kullanılan ürünlerden birisi olduğunun kanıtıdır. Günlük hayatta spor yaparken veya uzun saatler aktif olarak iş yerinde çalışırken ayaklar sürekli terlemeye meyillidir. Terleme durumları ayak mantarına ve çeşitli hastalıklara davetiye çıkartır. İşin bilincinde olan kişiler genel olarak termal çorap gibi fazla nemi çekecek ürünler kullanmaya özen göstermektedir. Özellikle soğuk havaların vazgeçilmezi olan termal çoraplar, tüm kış boyunca ayağı sıcak ve kuru tutar. Dış mekan çalışanlarına, hava ne kadar soğuk olursa olsun en üst seviyede ısı yalıtımı sağlar. Kullanıcı konforu için de oldukça yararlı termal çorap, bakımı konusunda da kullanıcısının dostudur.Defalarca yıkanmadan giyilebilir. Hijyen konusunda takıntılıysanız,kullanımdan sonra yıkayabilirsiniz.Hidrofobik özellik gösterirler. Bu sayede ayaktaki fazla suyun bir an önce dışarıya atılmasını ve ayakların ıslak kalmasını engeller.

Termal Çorap Modelleri

Çok sayıda termal çorap modeli bulunmaktadır. Kullanıcılar en başta hangi çorabı kullanacakları konusunda kafa karışıklığı yaşayabilir. Bu durum oldukça olasıdır.Doğru çorabın bulunması için uyulması gereken kurallar şu şekilde özetlenebilir. İhtiyaçiçin doğru kalınlığı içeren termal çorap seçildiğinden emin olunmalıdır.Ayakla iyi uyum göstermesi çok önemlidir. Ayağı iyi saran, ayakkabı içinde kayma özelliği göstermeyen çorapları tercih etmek gerekir. Dar veya bol gelen bir çorap uzun saatlerce çalışacak işçiler için büyük problemleri beraberinde getirebilir. Çorabın sağlayabileceği sıcaklık değeri bilinmelidir. Bu sıcaklıklar çorabın kullanım alanlarına göre yaklaşık 5 ila 25 derece civarında sıcaklığı sağlayabilir.Kaliteli markalara yönelmek oldukça önemlidir. Portwest gibi dünya markalarının ürünlerine yönelmek sitemiz tarafından önerilir. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile üretilen Portwest termal çorap, yüksek kaliteyi, konforu ve uzun yıllarca kullanımını müşterilerine sunmaktadır. Bu çoraplar kullanım şartına göre uzunluk veya kısalık gösterir. Yaz aylarında kısa çorabın, kış aylarında uzun çorabın kullanılması uygundur.

Termal Çorap Fiyatları

Kışın aylarında kar, yağmur ve soğuk rüzgarlar, olumsuz şekilde bir soğuk etkisi yarattığından, genellikle kış için kullanımı uygun eldiven, şapka, sudan ve soğuktan koruyan mont ve sağlam özellikli bir kış botu kullanmaya özen gösterilir. Bu ürünlerin yanı sıra bir ürün daha vardır ki ayak sağlığı için çok büyük önem taşır. Termal çoraptan söz ediyoruz.Soğuk kış aylarında termal çorap, gerçek bir kurtarıcıdır. Normal çoraplara nazaran ayakları, 3 kat daha sıcak tutar. Soğuk havalarda ayakta hiçbir soğukluk hissettirmeyen bu çoraplar, normal çoraplara göre biraz daha maliyetlidir ancak aşırı denecek kadar pahalı ürünler değildir. Herkesin rahatça alabileceği ürünler olup, her defasında kullanıcılarından tam not almaktadır. Yürüyüş sırasında veya iş alanlarında çalışan kişiler genelde termal çorap kullanmayı tercih eder. Geniş ürün yelpazesi ile istenilen çorabın bulunması hiç de zor değildir. Site üzerinden uygun çorabı temin etmek oldukça basittir.