Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Uvex İş Ayakkabısı

Uvex İş Ayakkabısı Fiyatları

İş yerleri tehlikeye açık alanlardır. Günümüz dünyasında güvenlik genel olarak ihmale uğratılmaktadır. İnternet üzerinde bunun çok fazla örnekleri mevcuttur. Bilinçsiz davranışlar önemli sağlık sorunlarını doğuracağı gibi kişiyi iş görmez durumda da bırakabilir. Bu durum hem fiziksel, hem de psikolojik olarak kişiyi etkiler. Yıllar geçtikçe güvenlik firmaları bu durumların önüne geçebilmek için sık sık çalışmalar yapmaktadır. Yaşanmakta olan ayak yaralanmaları güvenliğin bu denli önemsenmesine neden olmuştur. Alanında kendini kanıtlamış birçok iş güvenliği firmaları bulunmaktadır.

Uvex bunlardan sadece birisidir. Uvex yalnızca Almanya'da değil, tüm dünya üzerinde güvenlik endüstrisinin tarihini yazmaya katkıda bulunan en önemli markalardan birisidir. Uvex markası hem spor alanında hem de iş güvenliği alanında hizmet vermektedir. Uvex iş ayakkabısı dahil olmak üzere, güvenlik ve tasarım açısından her zaman ön plana çıkmaları dünya üzerinde popüler bir marka olmalarını kolaylaştırmaktadır. Ayakkabı konusunda kullanıcılara güven ve konfor sağlamaktadır.

Uvex İş Ayakkabısı Standartları

Birçok iş güvenliği ürünlerinde olduğu gibi uvex iş ayakkabısı seçiminde de standartlar oldukça önemlidir. Bir ayakkabının çalışma ortamınıza olan uygunluğunu anlayabilmek için standartları bilip ona uygun ayakkabıyı almaya özen göstermeliyiz. Yanlış bir ayakkabı alma durumunda tehlikelerden korunmanız mümkün olmayacaktır. İş güvenliğine önem veriyorsanız, elbette ilk seçenek olarak güvenli iş ayakkabısı temin etmeyi tercih edersiniz. O zaman iş ayakkabıları arasında tercih yapmak gereklidir. Peki standartlar ne diyor? İş ayakkabısı standartları “S” ile isimlendirilmiştir ve EN ISO 20345 standartlarının gerekliliklerini karşılamaktadır. Bu standartları şöyle sıralayabiliriz:

  • SB: Standardın temel özelliklerini karşılar.
  • S1 - SB: Kapalı bir topuk alanına ve anti statik özelliğe sahiptir. Topuk bölgesindeki enerjiyi emer.
  • S2 - S1: Su girişini ve emilimini önler.
  • S3 - S2: Delinmeye karşı dirençlidir ve güçlendirilmiş bir dış tabana sahiptir.
  • S4 - S3: Anti statik özelliklere sahiptir. Topuk bölgesindeki enerjiyi emer.
  • S5 - S4: Delinmeye karşı dirençlidir ve güçlendirilmiş bir dış tabana sahiptir.

Uvex İş Ayakkabısı Seçimi

Genelde vücutta oluşan ufak tehlikeler ciddiye alınmaz. Ama bu düşünce büyük riskleri beraberinden getirebilir. Aynı şekilde ayakta oluşan burkulma veya incinmeler karşısında oldukça duyarsız kalınır. Kişinin ilerleyen zamanlarda tehlikeleri anlamaya başlandığında her şey için çok geç olabilir. Kazalar sıklıkla büküm, tökezleme ve kayma nedeniyle oluşur. Çoğu zaman ciddi yaralanmalara neden olur. Uvex iş ayakkabısı, işyerinde en iyi desteği sağlamak ve çalışanları olası tehlikelere karşı koruma yolunda yardımcı olur. Çalıştığınız anlarda ayağınızı rahat hissetmediğiniz uvex iş ayakkabısı, sizi mutsuz edecek ve çalışma veriminin düşmesi neden olacaktır. Soğuğa karşı izolasyonlu olması, özellikle aylarında iş ayakkabısı seçiminde önemlidir.

Yaz aylarında ayağı terletmeyen ve nefes alabilir özellikteki iş ayakkabıları tercih edilmelidir. İş güvenlik ayakkabıları mutlaka ayağa tam oturmalıdır. Büyük olduğu takdirde ayaklarınızda problemler yaşamanız olasıdır. Çalışma koşullarınız, seçeceğiniz iş ayakkabısı için sizi en doğru sonuca ulaştıracaktır. Ortamda sıvı beraberinde kayma riski, elektrik akımı veya kimyasal faktörlerin var olup olmadığı ayrıntıları uvex iş ayakkabısı seçiminde sorgulayabileceğiniz diğer detaylardan olacaktır.