Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Beyaz Çizme

Her çalışma sahasının kendine has özellikleri bulunur. Kimi ortam soğuk, kimi ortam sıcak özellik gösterir. Hava koşullarının yanı sıra ortamdaki tehlikeler de çalışanı etkilemektedir. Üreticiler sürekli bu etkenlerden korunum için farklı özellikler içeren iş güvenliği korumaları üretmektedir. İş alanı ne olursa olsun, güvenliği sağlarken zamandan ve paradan tasarruf etmek herkes için geçerli bir durumdur. Uygun fiyatlı malzemelerden üretilen beyaz iş çizmesi, çok çeşitli yüzeylerden, tehlikeli ortamlardan ve kirletici etkisi olabilecek maddelerden, zarar vermeden veya ayakkabı değiştirmek zorunda kalmadan çalışmayı sağlar.

Devamını Göster »

Beyaz İş Çizmesi Kullanımı

Kauçuk özellik gösteren bu çizmeler, hemen hemen tüm çalışma koşulları ve ortamları için uygundur. Her sektörün belli başlı tehlikeleri vardır. Şantiyede çalışan birisi çamur ve çimento gibi etkilere, avcılıkla uğraşan kişiler engebeli alanlara, balıkçılık sektöründeki kişiler su ile sürekli imtihan etmektedir. Kauçuk ve PVC gibi malzemelerden yapılmış beyaz renkli çizme, ayakların dışardan gelebilecek maddeler ile temasını engeller. Güvenli ve rahat çalışma imkanı verir.

Her kullanılan ürünün belli bir kullanma süresi olduğu gibi, bu durum beyaz renkli çizme kullanımı için de mevcut bir durumdur. Ucuz fiyatından dolayı herkesçe kullanımı mümkündür. Ortalama bir çizmenin ömrü 36-60 ay olarak bilinir. Bu kullanım süresi farklı sektörlerdeki kullanımına göre ve kullanıcının ürününe olan bakımına göre değişkenlik gösterir. Doğru bir bakım daha uzun ömürlü beyaz çizme kullanımı demektir. Aksi takdirde kullanıcı, sürekli çizme değişimlerine maruz kalabilir. Kullanılan çizmenin bakımı yapılırsa hiçbir aksilik yaşanmaz. Ancak temizlik işleminin düzenli yapılmasına dikkat edilmelidir. Beyaz renkli çizme tabanı zamanla aşınma özelliği gösterir. Bu süreç çok hızlı bir şekilde gerçekleşmez ancak düzenli bakımı yapılan bir çizmeye göre daha çabuk eskir. Bakımı yapılırken genel olarak su ve sabun kullanımı önerilir. Eğer daha zorlu bir leke ile karşılaşılırsa, bu durumda kullanıcıların leke çözücü sıvılara yönelmesi doğru olur. Mutlaka çizme kullanımından hemen sonra kontrolüne ve temizliğine dikkat edilmelidir.

Beyaz Çizme Modelleri

Genel olarak çalışanlar çalışma ortamlarından korunabilmek amaçlı beyaz renkli çizme giyme ihtiyacı duyar. Günlük bir ayakkabıya göre avantajları oldukça fazladır. Bir çift çizme edinilmesi bu açıdan harika bir fikir olabilir. Normal bir ayakkabı ile çalışmak hiç mantıklı bir fikir değildir. Her ayak koruyucunun hizmet alanı aynı özelliği göstermez. Hepsinin kullanım alanları farklıdır. Bu yüzden seçim yaparken uygun standartları içeren bir beyaz çizme alındığından emin olunmalıdır. Su içeren alanlarda çalışma yapılırken çizmeler, suya rahatça girmenizi sağlar. Aynı şeyi günlük bir ayakkabı veya botla yapmak mümkün değildir. Çünkü bu tarz ayak koruyucuları su tutmaz özellik göstermediği için anında su alır ve çalışırken kişileri rahatsız edebilir. Çizmelerin birçok modeli mevcuttur. Dış tasarım için de oldukça farklı seçenekleri ile kullanıcının güvenliği ve konforu kadar, gözüne de hitap edebilir.