Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Çelik Burunlu Bot

Her alanda çalışanlar, kesici ve delici ürünlere ve ayaklara düşebilecek ağır maddelere karşı sürekli korunaklı olmalıdır. Tehlikeler, çelik burunlu bot ve benzeri ayak koruma ekipmanlarının kullanımı zorunlu kılar. Yapılan istatistik sonuçlarına göre vücut yaralanmalarının %27’si ayak yaralanmalarından kaynaklanır. İş sahalarında çok sayıda yaralanma yaşanır ve kalıcı hasarlar oluşur. İşçiler hem fiziksel, hem de ruhsal açıdan etkilenir. Geçici olarak başlayan bu yaralanmaların önüne bir şekilde geçilmelidir. Bunun için uygun donanımı kullanmak esastır. Aksi takdirde oluşan bu yaralanmalar kalıtsal özellik gösterebilir ve işçi, iş göremez duruma gelebilir.

Devamını Göster »

Çelik Burunlu Bot Kullanımı

Özellik inşaat alanlarında veya ağır makinelerin bulunduğu ortamlarda çalışılıyorsa güvenliğe bir tık daha fazla önem verilmelidir. Bu gibi alanlar için çelik burunlu bot kullanımı, her sektör için adeta bir zorunluluk haline gelmiştir. Çalışanlar genel olarak ayak yaralanmalarından yakınır. Bunun nedeni oldukça açıktır. Sorunlar genel olarak ihmalsizlikten kaynaklanır. Çelik burunlu, düşme tehlikesi oluşturabilecek ağır cisimlere, delme ve kesme tehlikelerine karşı korunmak için çelikten yapılmış parmaklık bölgesinde koruyucu donanımlara sahip, dayanıklı ve koruyucu bir iş botudur. Fiyatı düşük yada yüksek olsa bile çok önemli koruyucu ekipmanlardandır.

Çelik Burunlu Bot Faydaları

Çelik burunlu bot, iş güvenliği ekipmanları adı altındaki ürünlerin en önemli koruyucularından birisidir. Tehlike ile burun buruna olan işçilerin kullanımı için tasarlanan bu botlar, ayak için oluşabilecek tüm tehlikelerin engellenmesinde önemli rol oynar. Çelik, demir, tuğla, çimento torbaları ve ağır el makinelerinin ayağa düşmesi sonucunda ayak kemikleri kırılabilir ve işçi bir daha iş göremez duruma gelir. Çelik burunlu bot, ağır cisimlere karşı yüksek koruma sağlayan malzemeler kullanılarak yapıldığından dolayı, olası düşme tehlikelerine karşı tam koruma sağlar. Ağır iş makinesi kullanımı sırasında ayaklar makinelerin arasında kalabilir ve ayaklar sıkışma durumuna gelir. Bu işçide büyük tereddüt oluşturur. Çelik burunlu bot, içerdiği çelik alaşımı sayesinde sıkışma durumlarında ayak sağlığında bir tehlike oluşmasının önüne geçer. Bıçakların ve kesim için kullanılan makinelerin ayak için yaratacağı etkiler de oldukça tehlike durumlara yol açabilir. Ancak bu botlar kesilmeye ve delinmeye karşı dirençli olduğundan güvenli şekilde çalışma ortamı sunmaya yardımcı olur.

Nefes Alabilen Çelik Burunlu Bot

Yazın sıcak havalar, kışın da soğuk havalar çalışanlar için oldukça çekilmezdir. Kış aylarında ayaklar üşür, yaz aylarında yüksek sıcaktan dolayı ayaklar terler. Çelik burunlu bot kullanımının bir diğer faydası da nefes alabilir özellikte olmasıdır. Yaz ve kış boyunca sürekli ayakları en uygun sıcaklıkta tutar ve rahatsızlık vermez. Bunun yanında yüksek konforu da beraberinde sunar. Ayaklar her şartlarda kuru ve soğuk olarak kalır. Sıcaktan dolayı terlemiş ya da ıslanmış ayaklar, çalışma verimliliğini düşürmesinin yanı sıra hastalıkları da beraberinde getirir. Nefes alabilir özellikte olan çelik burunlu bot seçimi yaparken de dikkatli olmakta fayda var. Aşınmaya ve paslanmaya karşı dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir. Nefes alabilirliği için kullanılan malzemenin türüne dikkat edilmelidir. Doğru havalandırmayı sağlayacak ayak tabanının bulunduğuna da kanaat getirilmelidir. Bot seçimi oldukça önemlidir. Ayak tehlikelerinden korunma konusunda en önemli yardımcı ekipman, çelik burunlu bot olmaktadır.