Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Gore Tex Bot

Zorlu şartlar altında çalışmak, çalışan açısından büyük bir sorun teşkil etmektedir. Hem güvenliği hem de rahatı açısından uygun ekipmanlar ile donanmış olması çok önemlidir. Kişinin çalışırken kendini güvende hissetmesi, işverenin en önemli görevdir. Aksi takdirde oluşabilecek en ufak bir durum büyük tehlikelere davetiye çıkartır. Bu durumda etkilenen sadece işçiler olmaz, onlarla birlikte işverenler de büyük zararlara uğrayabilir. Gore-Tex, ilk olarak 1969 yılında Bob Gore tarafından keşfedildi. Bob Gore'un devrim yaratan teknolojisi için gerekli patentleri alması birkaç yıl sürdü ve 1978 yılına doğru tüm dünyaya Gore-Tex markasını tanıttı.

Devamını Göster »

Gore Tex Bot Nedir?

Güvenlik sorununun çözülmesinde rol oynayan ekipmanlardan birisi olan gore tex bot, yıllardır işçilerin vazgeçemediği iş güvenliği ürünlerindendir. Hava koşullarına karşı dayanıklı ve nefes alabilir olması özelliği ile kendi alanının zirvesindedir. Hafif ve esnek olma özelliği sayesinde günlük ayakkabı giyer gibi kullanım imkanı sunar. Dış giyim için oldukça popüler olan gore tex bot, her ortamda ayağı sıcak ve kuru tutar. Bakım açısından da hiçbir sıkıntı çıkarmaz. Kullanım talimatlarına uyulursa, yıllar boyunca kullanım kolaylığı sağlar. İş güvenliği alanında kullanımı yaygın olan bu botlar, günlük kullanım için de uygundur.

Gore Tex Bot Faydaları

İş güvenliği alanında öncü ürünlerden biri olmasının nedeni yüksek seviyede koruma sağlamasıdır. Koşullar ne denli zor olursa olsun, suyun içeri sızmasını büyük oranda engeller. Ayakları ılık ve kuru tutar. Yazın bile kullanım kolaylığı sağlayan gore tex bot, her mevsim için uygun ayakkabılardır. Bütün gün boyunca her koşulda güvenlik ve rahatlığı hissetmeyi öncelik gören bu ayakkabılar, çalışanlar arasında kullanılan en popüler güvenlik donanımlarındandır. Ayakkabı firmaları, Gore firmasından almış oldukları membranlı kumaşları kendi ayakkabıları üzerine işlerler.

Ya da ayakkabıyı bu gore teknolojisi ile birleştirilmesi için Gore firmasının fabrikalarına gönderirler. Yapım aşaması kısaca bu şekildedir. Gore tex botlar delinmedikleri ve yırtılmadıkları zamanlar durumunda su geçirmezdirler. İnsanların ayak derisinin uygun sıcaklığı 27-33 derece arası olarak bilinmektedir. Bu ayakkabılar uygun sıcaklığı yakalayabilmek için, yüksek neme engel olur ve su girişini engeller. Bu şekilde ayağın iç sıcaklığı uygun seviyelerde tutularak rahat bir kullanım sağlar. Yapılan testler sonucunda çalışanların gore tex bot kullandıktan sonra çalışma verimliliklerinde büyük bir değişim yaşandığı gözlenmiştir. İş verimliliği, güvenliği ve konforu üst düzeye çıkarmasından dolayı, çalışan ve işverenler için vazgeçilmez iş güvenliği ekipmanlarından birisidir.

Gore Tex Bot Seçimi

Ayak sağlığı için rahat olmayan veya tehlikeli ortamlardan korunmak için uygun bir bot almak çok önemlidir. Ürün fazlalığı seçim yapmakta kişiyi zorlayabilir. Bu yüzden uygun nitelikleri önceden belirlemek gerekir. İş güvenliği için kullanılan bot ile günlük hayat için kullanılan botlar farklı özellikler gösterebilir. Buna dikkat etmek birinci öncelik olmalıdır. Yeni bir gore tex bot satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlar maddeler halinde şu şekilde sıralanabilir:

  • En önemli özellik kullanılan botun ayakla olan uyumudur. Ayakları iyi desteklemeli, topukta oluşabilecek sürtünmeleri engellemelidir. Herhangi bir uyumsuzluk durumunda, çalışma esnasında kişiye rahatsızlık verir ve verimi en aşağılara düşürür. Bu tarz bir durumla karşılaşılması durumunda ürün hemen değiştirmelidir.
  • Gore-Tex sertifikalı olduğuna emin olunmalıdır. Aksi takdirde hiçbir olasılığa karşı koruma sağlamayacaktır. Kullanım durumunda ayak sağlığının tehlikeye uğraması da söz konusudur.
  • Fiyat açısından günlük kullanılan botlara göre daha pahalı olması muhtemeldir. Yüksek koruma içerdiği ve rahat kullanım sağladığı için gore tex bot, maliyetli bir üründür. Bu durumu sağlayan neden özel bir kumaştan yapılması ve işçiliğinden kaynaklanmaktadır. Bir çift edinmek isteniyorsa, fiyat konusunda tutumlu olunmamalıdır. Ucuz gibi görünen, sertifikasız botları tercih ederseniz zararları ile başa çıkmak zorunda kalınabilir. Bu botlar yüksek maliyetli olmasına rağmen, günlük kullanım botlarına göre en az 3 kat daha uzun kullanım ömrü sağlar.