Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Mühendis Yeleği

Mühendis Yeleği Kışlık

Yüksek görünürlüklü kişisel koruyucu donanımlar, yansıtıcı bant veya şekil eklenmiş floresan malzemeden yapılır. Yüksek görünürlük özelliğine sahip yansıtıcı giysiler, çeşitli endüstriler için kritik öneme sahiptir. Yüksek görünürlüklü iş güvenliği kıyafetleri, gece çalışanlarını tespit etmeyi kolaylaştırır. Turuncu veya sarı gibi yüksek oranda görülebilen kumaşlar, inşaat işçileri, yol işçileri veya diğer meslek dallarının çalışma ortamlarında başlarına gelebilecek tehlikelerin önlenmesine yardımcı olur. Bu ürünlerden birisi olan mühendis yeleği, mühendislerin sıklıkla kullandığı iş güvenliği ürünüdür. Mühendislik en önemli meslek dallarındandır. Her türlü yapının eyleme dökülmesinde en önemi görevi mühendisler alır. Mühendis yeleği, genel olarak inşaat mühendislerinin kullandığı iş güvenliği ürünüdür. Bugünlerde güvenli bir çalışma ortamı hemen her iş için bir önceliktir. Özellikle şantiye ortamları, genel olarak tehlikeyi barındıran unsurların içerdiği alanlar olarak bilinir. Dozer, kamyon veya ekskavatör gibi yapı araçları kullanan çalışanlar tarafından fark edilememek, çeşitli sorunlara ve en kötüsü olarak can kayıplarına neden olabilir.

Kışlık Mühendis Yeleği

Mühendis yeleği, çalışma ortamlarından tehlikelerden korumak için tasarlanan kişisel koruyuculardan birisidir. Aynı zamanda çalışma sırasında konforu da sunmayı güvenlikle birlikte amaç edinir. Bilindiği üzere, görülebilirliği yüksek derecede artırırlar. Yapımı sırasında turuncu ve sarı renklerin kullanıldığı mühendis yeleği, şantiyedeki çalışanlar tarafından kolayca fark edilebilirliği sağlayan bir diğer önemli unsurdur. İşlevsellik özelliğinin yanı sıra kullanıcılar, rahatlığı konusunda fikir karmaşası yaşayabilir. Bu oldukça normal karşılanabilecek bir durumdur. Kullanım açısından oldukça rahat olan bu yelekler, çalışma sırasında hareketi asla kısıtlamaz. Üretkenliğin daima yüksek seviyede olmasını sağlar. Konforun yanı sıra mühendis yeleği, su geçirmez özellik gösterir. Kötü hava koşullarında veya sıvı içeren ortamlarda, etkenlerin vücut ile temasını tamamıyla önler ve hiçbir tereddüt oluşturmaz. Hafif olması nedeniyle kolay taşınır ve kullanıcısını rahatsız etmez. Ucuz maliyetlidir, bundan dolayı cep dostu olarak görülebilir. Özellikle inşaat ortamında çalışılıyor ise mutlaka bir tane edinilmesi, güvenlik açısından şarttır.

Mühendis Yeleği Fiyatları

Çalışma ortamına uygun mühendis yeleği sahibi olmak oldukça önemlidir. Bununla birlikte uygun bakımını da sağlamak gerekir. Bu gibi yüksek görünürlük özelliği gösteren yelekler, floresan malzemeden ve yansıtıcı banttan yapılır. Ürünün işlevselliğini koruyabilmesi için bakımının ve temizliğinin düzenli aralıklarla yapılması önerilir. Yelek üzerinde kir veya benzeri parçacıklar, ışığın yelek ile temasını önler. Bu sebeple üründen beklenilen performans alınamaz. Bu ürünler, ışığı doğrudan kaynağına geri yansıtır.

Onu engelleyecek parçacıklar doğru yansıtmanın yapılmasını engellemiş olur. Genel olarak mühendis yeleği kullanım ömrü altı ay olarak belirtilmiştir. Bu kullanım ömrü, sürekli kullanımlar için geçerlidir. Eğer seyrek şekilde kullanılıyorsa, bu süre üç yıla kadar çıkabilir. İşlevselliğini kaybetmiş mühendis yeleği, zaman kaybedilmeden değiştirilmelidir. İş güvenliği adına dünyaca ünlü firmaların güvencesi ile birlikte çalışma ortamına en uygun ürünü sitemizde bulmak oldukça kolaydır. Fiyatları uygun olan bu yelekler, her çalışanın rahatlıkla elde edebileceği kişisel koruyucu donanımlardan birisidir.