Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Sarı Cizme

Bazı iş güvenliği ürünleri vardır. Bu ürünler kendi meslek dalları ile adeta bütünleşmiş durumdadır. Sarı renkli çizmeler, bunlardan sadece önemli bir tanesidir. Balıkçılar, çizmelerini giymeden asla avlanmaya çıkmazlar. Zaten bir balıkçı düşünüldüğünde hayal edeceğimiz kişinin ekipmanları arasında mutlaka çizme bulunur. Balığın çok olduğu coğrafyalarda genellikle çok sık yağmura rastlanır. Bu durum çalışanların için pek de mutlu edici bir durum değildir. Sürekli denizde olmaları sebebiyle vücutlarını olası su tehlikelerine karşı daima korumak zorundadırlar. Sarı çizmeler, oldukça popüler iş güvenliği ekipmanlarından birisidir.

Devamını Göster »

Sarı Çizme Kullanımı

Koruyucu olduğu kadar işlevsel özellik gösterir. Hemen hemen tüm çalışma ortamları için oldukça uygun olması kullanımının yaygın olmasını sağlamaktadır. Çalışma ortamında özellikle çimento, çamur, kum gibi ayağa bulaşıcı maddelerin bulunduğu ortamlar için kullanımı ayrıca önemlidir. İnşaat ortamında sıkça kullanılması bu durumu açıklar niteliktedir. Uygun bir çizme ile çalışılması önemlidir. Düşük maliyetli oluşu sebebiyle her kesim insana hitap eden çizmeler iş güvenliğini sağlamadaki en önemli ekipmanlardan birisidir.

Sarı Çizme Özelikleri

Sarı renkli çizme, donma koşulları karşı çalışanların ayaklarını sıcak tutar ve su geçirmez özellik gösterir. Bazı çizmeler ekstra güvenlik adına, ilave olarak çelik burun özelliği gösterir. Bazıları ise günlük kullanım için idealdir ve kullanıcısına maksimum konforu sunar. Kullanıcısına maksimum koruma sağlayan bir sarı çizme sahibi olabilmek için teknik özelliklerinden faydalanmak oldukça büyük önem taşır. İyi bir sarı renkli çizme, kaliteli kauçuktan üretilir. Bu durum her türlü tehlikenin vücut ile temasını önlemek için oldukça önemlidir. Temizlik açısından diğer iş güvenliği botlarına göre daha kolay temizlenebilir olması çalışanların için önemli bir tercih sebebidir. Isı yalıtımını da iyi sağlaması, çalışma durumunda vücut sıcaklığının optimum düzeyde kalmasını sağlar. İş yerinde olası kayma durumlarına karşı üretilmiş kauçuk taban, çalışma esnasında düşmeleri en aza indirir. Ayak ve bacakları korumak amaçlı uzun yapılı olması, istenmeyen maddelerin vücut ile temas durumunu engellemek için uygun bir çözüm yolu olacaktır. Ayağı rahatsız etmeyen iç taban sayesinde verimli ve uzun ömürlü çalışım imkanı sunmaktadır.

Sarı Çizme Faydaları

Yağmurlu havalarda, su ortamında veya inşaat çalışma ortamlarında çalışan kişiler mutlaka sarı renkli çizme giyme ihtiyacı duyar. Bunun sebebi ayaklarının yüksek koruma ile güvenli iş ortamının sağlanmasının temenni edilmesidir. Bu kanıya varmaları önemlidir. Çünkü sarı çizme kullanmak, hiçbir şekilde zarar sağlamadığı gibi, kullanıcıya faydaları da beraberinde getirir. Isı yalıtımı özelliği ile soğuk ve yağışlı havalar için tam bir savunma mekanizması oluşturur. Su geçirmezliği sayesinde dış ortamlar için kullanımı, özellikle de inşaat alanlarında kullanımı oldukça uygundur. Kayma durumlarına karşı her zaman hazırlıklı olunmalı. Bu yüzden kauçuk taban içeren sarı renkli çizme kullanımına özen gösterilmeli. Kauçuk taban sürtünmeyi azaltır, rahat çalışma ortamı sunar. Kişinin düşme veya kayma durumlarını en aza indirir. Tüm iş sektörlerinin vazgeçilmezi sarı renkli çizme, kullanıcı ayak sağlığı için ciddi önem taşır. Güvenliği en üst düzeyde yaşayabilmek için çalışanın mutlaka bulundurması gereken iş güvenliği ekipmanlarındandır.