Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Silikon Kulak Tıkacı

Mesleki olarak dünya üzerinde milyonlarca insan gürültüye maruz kalmaktadır. Silikon kulak tıkacı, uzun yıllardan istenmeyen seslere yönelik önem almak için kullanılan işitme koruması ürünlerinden birisidir. Sesin çok şiddetli olduğu, gürültü denilebilecek alanlarda işitme duyusu zarar görebilir ve bu durum insanları yorabilir. Günlük hayatta sürekli olarak gürültünün içinde olarak yaşanır. Kişiler bu durumlardan kendilerini koruyabilmek amacıyla çeşitli ürünler kullanır. Bunlar kulak tıkaçları ve kulaklıklardır. Kulak tıkaçları, işitme duyusunun rahatlığını sağlamak için en basit ve uygun maliyetli yollardan birisidir. Kulak tıkaçları, kulaklara iyi uyum sağladıktan sonra dışarıda oluşabilecek seslere karşı tam koruma sağlar.

Devamını Göster »

Silikon Kulak Tıkacı Kullanımı

Küçük boyutlu ve taşınabilir olmasından dolayı her yere götürülebilir. Cepte bilen saklanabilen silikon kulak tıkacı, kullanıcısının güvenliği ve konforu sağlaması adına sürekli yanında bulunabilecek iş güvenliği ürünlerindendir. Silikon malzemeden yapılmış kulaklıklar yıkanabilir özelliktedir ve sürekli kullanıma uygundur. Süngerden yapılmış kulaklıklara göre daha uzun süre kullanılabilirlik özelliği gösterir.

Birçok insan gece uyumakta zorluk çeker. Bulunduğu ortamda horlayan, gürültü çıkaran komşular veya gürültünün yoğun yaşandığı ortamlarda uyumak oldukça zordur. Yeterli ve huzurlu bir uykuyu sağlayamamak, bireyin genel olarak zihinsel ve fiziksel sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Birçok yönden, huzurlu bir uyku sağlayabilmenin tek yolusilikon kulak tıkacı kullanmaktan geçer. Günümüzde kulaklıklar kulağımıza gelen gürültüyü engellemek veya azaltmak için popüler ve kullanışlı bir yöntemdir. Bunlar ayrıca kulakları konser ortamından veya şantiyedeki ağır makineler gibi yüksek gürültünün oluşabileceği tehlikeli ses ortamlarından da korur. Yüzücüler de genelde silikon kulak tıkacı kullanmayı tercih eder. Bunun nedeni tıkaçların su geçirmez özelliğe sahip olmasıdır. Bu kullanıcının güvenliği ve konforu için oldukça önemlidir. Sık kullanılan kulak tıkaçları belirli bir zaman sonra değiştirilmelidir. Sürekli olarak kullanımı kulak sağlığını derinden etkileyebilir. Üreticiler genel olarak belirli bir kullanım süresi belirtir.Talimatlara uygun olarak kullanılacak bir silikon kulak tıkacı hiçbir şekilde zarar vermez.

Silikon Kulak Tıkacı Fiyatları

Herkes gürültü şartlar altında bir şeyle uğraşırken rahatsız olabilir. Bu oldukça olası bir durumdur. Önemli olan, gürültülü ortamlarda kullanıcının gerekli donanımı kullanmasıdır. Gürültü kirliliği, yükselen nüfusla birlikte artışını devam ettirmektedir. Bu durum kişileri en kolay ve etkili yöntemlerden olan silikon kulak tıkacı kullanımına yönlendirebilir. Birçok farklı modeli ve tasarımı bulunması seçim konusunda kullanıcıları tereddüde düşürebilir. Seçim yaparken dikkatli olunmalıdır. Çevre şartlarını bilmek bu konuda önemlidir. Desibel seviyesi, bulunulan ortama göre değişkenlik gösterir. Bundan dolayı kullanılan silikon kulak tıkacı istenilen özellikleri sağlamakta yetersiz olabilir. Maruz kalınan desibel seviyesine uygun kulak tıkacı kullanmak birinci öncelik olmalıdır. Dünyaca ünlü olan 3M, Moldex, ve Uvex markaları, sürekli kullanıcılar için uygun kulak tıkaçlarını üretmeye devam etmektedir. Ulaşım açısından oldukça kolay alınabilir olan silikon kulak tıkacı, sitemizden rahatlıkla temin edilebilir ve en kısa süre içerisinde kullanıcılarına ulaşır.