Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Soğuk İklim Botu

Kış ayları, günümüz coğrafyasında pek çetin geçmektedir. Bu yüzden uygun donanımı sağlamak çok önemlidir. Hele ki açık ortamlarda çalışılıyor ise sıkıntılar daha da büyüyebilmektedir. Bu durumda kişisel koruyucu ekipmanların elde edilmesi kişinin birinci önceliği olmak zorundadır. Ayakların bu havalarda sıcak ve kuru tutulması gerekir. Fiziksel özelliklerden, kişinin çalışma verimliliğine kadar birçok faktörün etkileneceği kesindir. Neyse ki bunun çözümü soğuk iklim botlarından sorulmaktadır. Çok soğuk havalarda bile ayağı sıcak ve kuru tutar. Bütün gün boyunca ayağınız için en yüksek konforu sunar. Rahat yürüyüş imkanı tanır ve ayağa hiçbir şekilde zarar vermez.

Devamını Göster »

Soğuk İklim Botu Kullaınımı

Yüksek yalıtımlı botlar olmaları sebebiyle tüm kış boyunca ayakların optimum vücut sıcaklığında kalmasını sağlar. Ayrıca ilgi çekici dış tasarıma da sahip olan bu botlar günlük hayatta bile kullanılabilecek niteliktedir. Normal botlara nazaran daha uzun ömürlüdür. Bu da iş güvenliği alanında çalışan kişiler için yıllarca kullanım ömrü demektir. Kaliteli malzemeden üretilmiş olmaları, normal botlara göre daha maliyetli olmalarını sağlamaktadır. Ama sağlık hiçbir şekilde maliyetle karşılaştırılmamalıdır. Sağlık için en kaliteli soğuk iklim botu tercihi, her zaman birinci öncelik olarak belirlenmelidir.

Soğuk İklim Botu Faydaları

Soğuk hava koşullarında normal bir ayakkabı kullanmak hiçbir fayda sağlamaz. Örnek olarak, soğuk havalarda günlük ayakkabı kullanımı dayanıklılık, sıcaklık ve konforu kişiye sunmayacaktır. Bu yüzden tercih edilmesi oldukça yanlış olur. Her ayakkabının yapılış amacı farklıdır. Kimisi spor yaparken, kimisi elbiselerin tamamlayıcısı, kimisi günlük kullanım, kimisi rahat yürüyüş, kimisi ise soğuktan korunma amaçlı olarak tasarlanmaktadır. Soğuk iklim botu, sadece soğuk havalar için uygundur. Kullanıcıyı kış için oluşabilecek her türlü tehlikeden korumaya yönelik tasarlanan bu botlar kış aylarının vazgeçilmez ekipmanları arasında yer almaktadır. Özellikle iş güvenliği alanında çalışanların mutlaka edinmesi gereken bir üründür. Gelişen teknolojiler ile birlikte işçilerin soğuğa maruz kalma riskini en aza indirecek ısı yalıtımı ile üretilir. Bu işçilerin uzun süreli çalışma verimliliği için önemlidir. Ayakların gün boyunca kuru kalmasını sağlamakla birlikte, kişinin konforunu sağlayacak rahat ayak tabanlığı içerir. Dayanıklı ayakkabılar olması, kişiyi konfor açısından düşündürebilir. Ancak bu ayakkabıların rahatlığı yürürken bile kolaylıkla hissedilebilir.

Soğuk İklim Botu Özellikleri

Soğuk kış ayları için kullanılan botun özellikleri de oldukça önemlidir. Soğuğa karşı tam korumalı olduğunu ve yürüyüş sırasında kişiye konforu sağlaması özellikleri temel olarak alınmalıdır. Kısaca doğru soğuk iklim botu seçimi yaparken dikkat edilecek özelliklerden şu şekilde bahsedilebilir:

  • Dayanıklılık, en önemli faktör olarak bilinmektedir. Bunu kimse inkar edemez. Soğuya karşı aşınmayan ve yüksek koruma sağlayacak malzemeden yapılmış ürünleri tercih etmek oldukça önemlidir.
  • Ağırlık, kullanıcının rahatlığı için önemlidir. Ortalama botun ağırlığı 2-3 kg olarak bilinmektedir. Kış donanımları ile birlikte kullanırken zorluk çekmemek için ağır botlar alınmasından kaçınılmalıdır.
  • Yalıtım, soğuk havaları önlemekteki en önemli faktördür. Ayakların optimum sıcaklığının 27-32 derece olduğu bilinir. Hastalıklar genellikle ayak bölgesinden kaynaklanır. Bu sebeple kış aylarında iyi ısı yalıtımı sağlayan bir soğuk iklim botu kullanılmasına özen gösterilmelidir.
  • Kullanım ömrü, bir ayakkabının kalitesini belirlemesinde önemlidir. Uzun ömürlü kullanım, ayakkabının dayanıklılığı hakkında kişiye bilgi verir. Özellikle iş güvenliği alanında çalışan kişi için bu kriter oldukça önemlidir. Her gün kullanımı sebebiyle maliyet oluşturması kuvvetle muhtemeldir.
  • Konfor, kullanıcının uzun süreli ve verimliliği açısından önemlidir. Ayak şeklini alabilen, uygun tabanlı bir bot giyilmesi uzun yıllar boyunca çalışma rahatlığı sağlar.