Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

3M Kaynak Gözlüğü Fiyatları

Güvenlik her iş sektörünün ilk sıraya koyması en gereken en önemli husustur. Bunun için ortam uygunluğu kadar çalışanların gerekli donanımlara da sahip olması oldukça önemlidir. Kaynak her zaman tehlike oluşturabilecek iş sektörlerinden birisidir. Kaynakla ilgili birçok sağlık riskinin ve mesleki tehlikenin olduğu apaçık ortadadır. Kaynakçılar, elektrik çarpması, toksik dumanların solunması ile ilgili yaralanmalar, göz yaralanmaları ve cilt yanıkları gibi tehlikeli durumlara her an açık durumdadır. Bununla birlikte birçok kaynakçı, uygun şekilde korunmadıkları takdirde gözlerinde oluşabilecek zararların farkında olamazlar. Gözler, sadece parlak ışık yüzünden kör olma riski dışında birçok faktörden de etkilenmektedir.

Uçan tozlar ve partiküllerin gözle teması ile birlikte gözleri tahriş etme riski de bulunur. Bunlarla birlikte, UV ve radyasyon dalgaları gibi ciddi, uzun süreli hasara neden olabilecek görünmeyen tehlikeler de mevcuttur. Çalışma sırasında sıçrayan partiküllerin vücut ile teması geri döndürülemeyecek sorunları beraberinde getirir. Kaynak işleri sırasında kullanılabilecek en önemli iş güvenliği ekipmanlarından bir tanesi kaynakçı gözlüğüdür. Kaynakçılar, çeşitli metal kalınlıklarını kesmek ve metal kenarlarını eritmek için kaynak makineleri kullanır. Gözde oluşabilecek zararları önlemenin tek yolu, çalışırken mutlaka bir çift 3m kaynak gözlüğü kullanmaktır.

Devamını Göster »

3M kaynak gözlüğü Önemi

Göz duyusu kaybı, hayatın acı gerçeklerinden birisidir. Bir kaynak arkının üretebileceği yoğun ışık ve radyasyon nedeniyle göz yaralanmaları meydana gelir. Çalışma esnasında kendisini güvende hissetmesi çok önemlidir. Çalışma alanlarında her türlü önlem alınmış olsa bile, ani göz tehlikelerine karşı mutlaka kaynakçı maskesi ve benzeri koruyucu ekipmanlar kullanılması gerekmektedir. Kimyasal ürünler ile temas durumunda geri döndürülemeyecek hasarların meydana gelmesi kuvvetle muhtemeldir. Kaynak gözlükleri, normal gözlükler ile aynı özelliklere sahip değildir. Çerçevesi ve camları çok daha kalın ve güçlüdür. Bu nedenle normal gözlüklerden ayrı bir kategoride değerlendirilir.

Olası temastan kaçınmak için 3m kaynak gözlüğü kullanmak, tehlikeler karşı savunma mekanizması oluşturur. Ayrıca çalışan kişi kendisini güvende hisseder. Bu durum iş verimliliğini artırır. Kimyasal gibi radyasyon da göz duyusuna çok büyük hasarlara sebep olur. Çıplak gözle maruz kalınması durumunda kişinin göz duyusunda acı hissi oluşur. Zamanla ciddi göz kusurlarına sebebiyet verebilir. Göz güvenliğiniz için tehlikeli olabilecek herhangi bir ekipmanla çalışırken, kaynak gözlüğü kullanmayı unutmayın.

3M kaynak gözlüğü Faydaları

İş ortamında çalışanlar her türlü tehlikeye açık durumdadır. Böylesine durumlarda çalışanlar ve işverenler, koruyucu ekipmanların insan sağlığına olan faydaları konusunda kendilerini bilinçlendirmeleri ve kullanımına teşvik etmeleri oldukça önemlidir. Hele ki endüstriyel bir sektörde çalışılıyorsa bu tehlikeler çok daha fazla olabilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda çalışma alanlarında her 5 kişiden 3’ünün kişisel donanımları kullanmadığı saptanmıştır. Kaynakçı gözlüğü, belirli tehlikelere karşı tam korunum için tasarlanmıştır.

Gözleri ve yüz çevresinin etrafını sarar ve yüksek koruma sağlamaya yardımcı olur. Havadaki parçacıklar, cam veya ahşap parçacıkları, kıvılcım çıkaran elektrikli aletler, uçan cisimler, radyasyon veya UV ışıkları, görmeyi engelleyebilecek ve zarar verebilecek kimyasal maddeler veya aşındırıcı maddeler ile her an karşı karşıya kalınabilir. Bir çift 3m kaynak gözlüğü bu gibi sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Kullanımı ile birlikte kaynakçı gözlüklerinin çalışanlara sağlayacağı faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Küçük parçacıkların göz ile oluşabilecek temas durumunu tamamen engeller.
  • Isıya dayanıklı olması nedeniyle kıvılcım parçaları ve alevlere karşı tam koruma sağlar.
  • Çalışan kişinin gözlerini kimyasal sıçraması durumlarına karşı korur.
  • Gözü olası tahrişten korur.