Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Kaynak Gözlüğü

Kaynak Güvenlik Gözlükleri, kaynakçıları "kaynakçı flaşı" olarak da bilinen Photokeratitis'e karşı korumaya yardımcı olur. Kaynak emniyet gözlükleri, gölge 3 veya gölge 5 Lenslerle tasarlanmıştır ve öncelikli olarak meşale lehimleme, lehimleme ve kesme için kullanılmaktadır. Kaynak güvenlik gözlükleri, Kaynak Kasklarında bulunan daha koyu bir lens gerektiren ark kaynağı için tasarlanmamıştır.

Kaynak gözlüğü, bazı kaynak ve kesme işlemleri yapılırken, bir dereceye kadar göz koruması sağlar. Gözler, sadece bir elektrik arkının oluşturduğu yoğun ultraviyole ışık ve kıvılcım gibi kaynak tarafından üretilen ısı ve optik radyasyondan ve gözleri korumak için tasarlanmıştır.

Devamını Göster »

Kaynak Gözlüğü Kullanımı

Kaynak yapma ve kesme işlemleri, ark kaynağı ve kesimi, ayrıca lehimleme gibi yoğun ultraviyole (UV), kızılötesi (IR) ve görünür ışık dalga boyları üretir. UV ve IR dalga boyları görülemez.Kaynakçı fark edemeden göz yaralanmasına neden olabilir. Kaynakçı, kaynak yapılırken yoğun parlayan metale bakabilmesi için son derece koyu filtrelere ihtiyaç vardır. Onaylı bir yüz siperi veya kaynak miğferi ayrıca optik radyasyondan korunma için filtrelere de sahip olabilir ve enkaz ve kıvılcımlara karşı ek koruma sağlar. Yan siperleri veyaşeffaf kaynak gözlüğü olan UV engelleyici koruyucu gözlükler, birinci koruma olarak kabul edilir.Yüz siperi veya kaynak kaskı ikincil koruma olarak kabul edilir. Bu şekilde, yüz kalkanı veya kask kaldırıldığında bile gözler hala korunur.

En iyi kaynak gözlüğü, yüz maskesi veya kasktaki optik filtre, yapılan iş için uygun model olmalıdır. Gaz kaynağı için uygun bir filtre, ark kaynağı için kullanılmamalıdır. Kendiliğinden karartmalı yüz maskeleri ark kaynağı, MIG, TIG ve plazma kesimi için kullanılabilir ve ark vurulmadan ve söndükten sonra daha iyi görüş sağlar. Ark kaynağında veya ark kaynağının devam ettiği yerde bile böyle bir korumanın kullanılmaması, kornea ve konjunktivanın şiddetli güneş yanığına benzeyen “ark gözü” veya fotokeratit gibi acı verici bir duruma neden olabilir.