Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Göz Duşu Solisyonu

Göz duşu solüsyonu, özel bir sıvıdır. Acil göz yaralanmalarının geçici tedavisi için kimyasal içeren çalışma ortamlarında bulundurulması gereklidir. Bir kişinin gözünün toksik, aşındırıcı, asidik veya yakıcı özelliklere sahip güçlü bir kimyasal maddeye maruz kalması durumunda kullanılması gereken ilk yardım ekipmanlarındandır. Kimyasal ortamlarda göz tehlikesi yaşayan kişilerin kullanımı için uygundur. Çalışanların herhangi bir tahrişe uğramaları durumunda, temas eden kimyasalların nötralize edilmesini ve oluşabilecek yaralanmaların en aza indirilmesine yardımcı olur.

Devamını Göster »

Göz Duşu Solüsyonu Kullaınımı

Herhangi bir göz yaralanması olduğunda acil ve uygun tedavinin uygulanması çok önemlidir. Göz, tehlikeli bir maddeye maruz kaldıktan sonraki ilk 10 saniye, özellikle o madde aşındırıcı olduğunda kritik öneme sahiptir. Böyle bir durumda gözlerin 15 dakika boyunca sürekli yıkanması önerilmektedir. Göz duşu solüsyonunuzun sıcaklığı, vücut sıcaklığı ile aynı veya yakın derecede olmalıdır. Düşük sıcaklıkta olması aktiflik özelliğini azaltacağından pek bir etki göstermeyebilir. Yüksek sıcaklıkta olması ise gözlerinize zarar verebilir. Ayrıca gözler ve cilt için tehlikeli olabilecek kimyasal reaksiyonları şiddetlendirebilir.

Göz Duşu Solüsyonu Seçimi

Göz yaralanmaları sonucunda oluşacak hasarın bireyin üstündeki etkileri çok şiddetli olabilir. Endüstriyel güvenlik alanlarında çalışanların çok önemsemediği fakat hayat kurtaran göz duşu solüsyonu her çalışma ortamında bulunması gereken iş güvenliği ürünlerinden birisidir. Güvenlik konusunda işçiler ne kadar bilinçlendirilmeye çalışılsa da kazaların önüne bir türlü geçilememektedir. Bu yüzden çalışanların durumu ile işverenlerin daha yakından ilgilenmesi gerekmektedir. Eğer iş yerinize göz duşu istasyonu temin edebilecek kadar maddi durumunuz yoksa göz duşu solüsyonlarına yönelebilirsiniz.

Daha az maliyetli olmasından dolayı tercih edilebilir. Göz duşu solüsyonu, polen, toz, talaş ve duman gibi rahatsız edici parçacıkların bulunduğu yerlerde gereklidir. Ayrıca, çok yakıcı maddelerin bulunduğu yerler için de gereklidir. Kimyasal veya yakıcı maddelerin oluşturduğu göz yaralanması durumunda, anında tedavi ve tıbbi bakım yolunda sürekli sulama sağlar. Yüzde 100 steril tamponlu tuz çözeltisi içeren şişeler, yaralı gözlerin durulanması için en iyisidir ve 36 aylık kullanım ömrü sağlar.

Göz Duşu Solüsyonu Yararları

Güvenlik her şeyin başında gelir. Bu yüzden güvende olmak gereklidir. Hele ki konu göz sağlığımız ise mutlak güvenlik sağlanması, ilerleyen yaşamımızın kalitesi açısından önemlidir. Göz duşu solüsyonu, yaşanabilecek tehlike durumlarında oluşan tahrişi en aza indirmek ve rahatlamak için tasarlanmıştır. Tehlikelere karşı savunma sağlar ve eksiklerinizi giderir. Yan etkisi yoktur. Zararlı parçacık ve sıvıların deaktif olmasını sağlar. Çalışma verimliliğinizi artırır. Konforunuzu en üst düzeye çıkarır. Göz duşu kimyasal yanıklar sonrası gözde oluşabilecek acıyı anında azaltır. Aşındırıcı ve tahriş edici değildir. Aşındırıcı ve tahriş edici kimyasalı çektikten sonra absorbe edip nötr hale getirir ve zararsız bir şekilde vücut dışına çıkarılmasını sağlar. Mutlaka edinilmesi gereken bir üründür.