Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Kaynak Maskesi

Kaynak Maskesi

Bugün kullanılan modern kaynak maskeleri ilk kez 1937 yılında WillsonProducts tarafından tanıtıldı.

Kaynak maskesi, kaynakçının çalışmasını görebileceği bir lens gölgesi adı verilen bir filtreyle kaplı bir pencere içerir. Çoğu kaynak maskesi, pencere renkli camdan, renkli plastikten veya bir çift polarize merceklerden yapılmış değişken yoğunluklu bir filtreden yapılabilir.

Bir kaynak başlığı ya da maskesi; gözleri, yüzü ve boynu yanıklardan, ultraviyole ışınlardan, kıvılcımlardan, kızıl ötesi ışıktan ve ısıdan korumak için belirli kaynak türleri yapılırken kullanılan bir başlık koruyucudur.

Kaynak kaskları sizi en çok koruduğu metal ark kaynağı, gaz tungsten ark kaynağı ve gaz metal ark kaynağı gibi ark kaynağı işlemleriyle kullanılır. Kaynak maskeleri ayrıca görme kaybına yol açabilecek retina yanıklarını da önler. Her iki koşul da kaynak arkının yaydığı yüksek konsantrasyonlu ultraviyole ve kızıl ötesi ışınlara maruz kalmadan kaynak yapmanızı sağlamaktadır. Kaynak arkından kaynaklanan ultraviyole emisyonları da açığa çıkması cilde zarar verebilir ve güneş yanığına neden olabilir. Radyasyona ek olarak, gazlar veya sıçrayan gözler de cilde ve gözlere zarar verebilir.

İçindekiler

  • Güvenlik
  • Otomatik kararan filtreler
  • ANSI standartları
  • Ayrıca bakınız notları

Tüm kaynak maskeleri, ultraviyole ve kızılötesi ışınlardan korunmayı tehlikeye atabilecek çatlaklar gibi hasarlara karşı hassastır. Kask, gözlerin korunmasına ek olarak, yüzü ark tarafından üretilen sıcak metal kıvılcımlarından ve UV hasarından korur. Baş üstü kaynak yaparken, kafa ve omuz yanıklarını önlemek için deri kafatası kapağı ve omuz kapağı kullanılır.

2004 yılının Ocak ayında, 3M, Adflo ve Speedglasotomatik kararan kaymak maskesi, kask marka adı ve patentleri de dahil olmak üzere, Hornell'in tüm varlıklarını satın aldı. Speedglasmaskeleri artık 3M tarafından satılmaktadır.