Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Plum Göz Duşu

Plum Göz Duşu Seti

Plum göz duşu, göz için kullanılan göz duşu solüsyonlarından birisidir. Göz duyusu oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. İnsanlar dünyayı gözler sayesinde tanır ve keşfeder. Bu sebeple en değerli duyu organlarının başında gelir. İç veya dış bölgelerde sürekli potansiyel göz tehlikeleri ile karşı karşıya kalınır. Toz parçacıkları, kimyasal ürünler, kızılötesi ve UV ışınları ile sürekli karşı karşıya gelmek mümkündür. Genel olarak bu tehlikeler endüstriyel çalışma alanlarında daha sık rastlanır. Yapılan gözlemler ile birlikte göz yaralanmalarının %20’si kalıcı veya geçici göz kayıplarından oluşmaktadır. Bu yaralanmalar yaşam kalitesinin ve verimliliğin düşmesine neden olur. Bu yaralanmaların çoğu kimyasal yaralanmalardır ve en tehlikeli yaralanmalar olarak bilinir. Göze çok çabuk etki eder ve geri dönüşü çok zor olan yaralanmaları oluşturabilir. Plum göz duşu seti, acil durum solüsyonları arasında yerini almaktadır. Ani yaralanmalarda acil müdahale için kullanılan portatif göz duşları, mutlaka iş alanlarında bulunması gereken göz koruyucularındandır.

Plum Göz Duşu Kullanımı

Gözlere parçacık veya kimyasal sıçraması durumunda, geri dönüşü olmayan bir hasarı önlemek için hızlı ve etkili bir şekilde göz yıkamasının yapılması gerekir. Yaralanan veya yaralanma belirtisi göstermemiş olsa bile, plum göz duşu ile işçilere acil yardım tedavisi uygulanmalıdır. Hızlı güvenlik önlemlerinin alınması, verilen zararın azaltılmasına yardımcı olur. Göz duşları mutlaka çalışma ortamına yakın olacak şekilde konuşlandırılmalıdır. Ani bir göz yaralanması durumunda hızlı erişim çok önemlidir. Çünkü anlık yaralanmalar olduğu için ne kadar erken teşhis yapılırsa kişi aynı oranda güvenliğini sağlamış olur. Genel olarak laboratuvar ortamlarında kullanılan plum göz duşu, gerçek bir göz kurtarıcısı görevi görür. Kullanım bilgilerine uygun şekilde kullanımı önerilir. Yanlış kullanım pek bir fayda sağlamayacaktır. Tehlike durumunda etkilenen bölge ortalama olarak en az 15 ile 20 dakika arasında yıkanılmalıdır. Tabi bu süreler yaralanmanın etkisine göre değişiklik gösterebilir. Tahriş veya ağrı durumu devam ediyorsa bu süre uzatılabilir.

Plum Göz Duşu Solüsyonu

Gözler insanların dünyaya açılan kapısıdır. Dünyayı gözlemleyebilmemiz için en gerekli duyu göz duyusudur. Bu sebeple göz sağlığını korumak oldukça önemlidir. Gözler her türlü etkiye çabuk tepki gösterir. Bu yüzden çalışanlar iş sahalarında çalışırken göz tehlikelerine karşı her zaman tam koruma ile donanmalıdır. Göz duyusu, temastan en çabuk etkilenen insan duyusudur. Herhangi bir temas durumunda enfeksiyon kapma riski oluşur. Zararlı maddeler göz duyusuna çok çabuk etki eder ve kalıcı hasarlar oluşturur. Tehlikeye maruz kalındığı zaman yapılacak ani müdahale çok önemlidir. Çünkü göz ile temas eden maddeler, özellikle kimyasal özellik gösteriyorsa hemen etki eder ve geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Plum göz duşu acil müdahaleler için uygun göz korumalarından birisidir. Göz yaralanmaları çok sık rastlanan yaralanmalardan birisidir. İlk başta etkisini göstermeyen bu yaralanmalar ilerleyen zamanlarda kalıtsallık yaratabilir. Bu yüzden plum göz duşu ile yapılacak olan acil müdahaleler oldukça önemlidir.