Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Elektrikçi Eldiveni

Elektriği dikkatli kullanırsak milyonlarca hizmeti vardır. Onu dikkatsizce kullanırsak felaketlere neden olur. Elektrikçi eldiveni, elektrik çarpmasını önlemek için kullanılan kişisel koruyucu araçtır. Enerji taşıyan ekipman üzerinde ve çevresinde çalışırken elektrik güvenlik eldivenleri giyilmelidir. Herhangi bir iş yapmadan önce işlem yapılacak ekipmanı enerjisiz bırakmak her zaman mümkün değildir. Bundan dolayı elektrikli koruyucu eldiven giymenin önemi ortaya çıkar.

Devamını Göster »

Elektrikçi Eldiveni Kullanımı

Ağ elektrik eldivenleri kullanıcıyı elektrik çarpmasından korumak için tasarlanmıştır. Kullanıcının şok almayacağını garanti etmek için eldiven sadece üretici şartnamesini karşılamakla kalmamalı, kullanmadan önce uygun şekilde kontrol edilmeli ve uygun şekilde bakımı yapılmalıdır. Herhangi bir elektrikli ekipmanda çalışırken elektrikçi eldivenleri gereklidir.Kullanıcının elektrik çarpması ve ark parlamasının etkisinden kurtarabilir. Eldivenler yüksek gerilime karşı dayanıklıdır.Ayrıca kullanan kişilere bazı aşınma direnci de sunmaktadır.

Elektrikli eldiven normal eldivenlerden farklıdır. Elektrik eldivenleri mükemmel esneklik ve mukavemet sağlamak için doğal kauçuk ile üretilmiştir. Kullanılan deri konfor ve yırtılmaya karşıdirenç sunmaktadır. Ayrıca el yorgunluğunu azaltmak için özel bir tasarımı vardır. Elektrikli eldivenler sadece elektrik çarpmasını önlemekle kalmaz, aynı zamanda iş güvenliğini ve konforunu da artırır. Elektrikçi eldivenleri, elektrik işçisi için en önemli kişisel koruma donanımından biridir. Eldivenler dayanıklı ve esnek olmalı, dielektrik(Yalıtkan gibi) özellikleri ve fiziksel gücü içermelidir.

Elektrikle çalışmak son derece tehlikelidir.Bu yüzden uygun, koruyucu donanıma sahip olmak önemlidir. Elektrikli ekipmanlarla çalışırken, elektrik çarpmalarına karşı düzgün bir şekilde yalıtılmış olmanız son derece önemlidir. Elektrik çarpmasını önlemek ve çalışanlarınızın güvende olmasını sağlamak için elektrik donanımlarını her tamir ettiğinizde veya bakımını yaparken elektrikçi eldivenlerini kullandıklarından emin olun. Eldivenler sadece yeterli derecede esneklik sunmamalı, aynı zamanda kullanıcıya güçlü bir tutuş sağlamalıdır. Alçak gerilim eldiveni modelleri de mevcuttu.

Elektrikçi eldiveni satandartı donanımlarıyla çalışırken, elektrik çarpmalarına karşı düzgün bir şekilde yalıtılmasının sağlanması son derece önemlidir. Darbeye dayanıklı eldivenleryalıtım sağlayan ve iletkenliği önleyen elektriğe karşı koruma sağlamak için idealdir. Eldivenlerin farklı boyutları da mevcuttur. Elektrikçinin görevi ince işçilik becerileri gerektirir.Bu yüzden el becerilerinizi hantallaştırmayacak bir eldiven bulmak çok önemlidir. Aşırı derecede büyük olan eldivenler, ellerinizi çok hantallaştırabilir. Büyük eldivenler işi yapmanıza engel olurken, küçük eldivenler hareketlerinizi daraltabilir. Eldivenler voltaj seviyesine göre sınıflandırılır ve böylece kullanan kişinin elektrik çarpması maruz kalmasını önler. Elektrikli güvenlik eldivenleri yüksek bir dielektrik ve fiziksel mukavemete sahiptir ve dayanıklı ve esnektir, böylece kullanıcının güvende kalmasını sağlar.