Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Kaynak Eldiveni

Kaynakçı bir makalenin tüm kaynaklarını yapamayacağı bilir. Tüm kaynak türleri aynı değildir.Tüm kaynak eldivenleri de aynı değildir. İşte iş için doğru eldiven seçerken göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörlerden bazıları.

Satış sonrası anti-splatter spreyi, derilerin izolasyondan yanmasını önler. Yalıtım genellikle el, daha iyi korumak için polar, köpük veya alüminize astardan yapılır, ancak bu astar da çok yanıcıdır. Bu astar, terleme fitili geliştirmek ve eldiven içindeki bakterilerin birikmesini engellemek için özelliklere sahip olabilir.

Devamını Göster »

Kaynak Eldiveni Özellikleri

Bu kişisel koruyucu ekipman konfor ve güvenlik, zenginlik değildir. Bazı deri kaynak eldiveni evrensel boyutta veya tek beden uyumlu olabilirken, kaynak giysilerini seçerken bunlar en iyi seçenektir. Rahat, boyutları iyi eldivenler, kullanıcıya işini en iyi şekilde yapmasına yardımcı olur. Birçok kaynak eldiveni en küçükten en büyüğe kadar birçok boyutta üretilmektedir.

Bazı eldiven üreticileri neme dayanıklı, toza dayanıklı veya görünürlülüğünü artırmak için parlak renkli modeller üretir. Bu eldivenler özellikle düşmanca veya atipik işyeri ortamları için üretilmiştir. Sualtı kaynakçıları, esas olarak elektrik çarpmasını önlemek için standart dalış donanımlarının yanı sıra sualtı kaynağı için çizgili eldivenler giymelidirler. Deri kaynakçı eldiveni de mevcuttur.

Türleri

Kaynak eldivenlerinin en önde gelen malzemesi çeşitli hayvanlardan elde bölünmüş veya üst deridir. İnek, geyik, keçi ve domuzlardan elde edilir.Farklı derecelerde konfor sunar, genellikle eldiven dayanıklılığı ile kontrast oluşturur. Uygulama tercih edilen malzemeyi büyük ölçüde belirler. Bireysel kaynak stilleri ile etiketlenirken, bu eldivenler çok çeşitli kaynak prosedürleri için uygulanabilir.

  • TIG kaynak eldivenleri: Tipik olarak keçi, inek veya domuz postlarından yapılır. Yeterli koruma ile parmak hassasiyetini sağlamak için tasarlanmıştır.
  • MIG kaynak eldiveni: Bazı el becerisiyle maksimum koruma sağlamayı amaçlamaktadır. Malzemeler genellikle; domuz, inek veya geyik tüyleridir.
  • Sopa kaynak eldivenleri: Tipik olarak en sağlam tipte kaynak eldivenidir ve bu nedenle inek veya geyik postlarından oluşur.