Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Kesilmez Eldiven

Kesilmeye karşı dayanıklı eldivenler ya da koruyucu eldivenler diye bilinen eldivenler parmaklarınızın ya da elinizin kesici ya da delici malzemelerle kesilmesini engeller. Bir kaza meydana gelebilir ancak kesilmeye karşı dayanıklı eldivenin doğru seviyedekini giyerek yaralanma karşı en fazla birkaç dikişle kurtulursunuz.

Kesilmeye karşı dayanıklı eldivenin doğru seviyesi nedir? Kesilmeye karşı dayanıklı eldivenler ANSI A1 seviyesinden ANSI seviye A9 değerine sahiptir. ANSI seviye A1kağıt kesilme tehdidini durdurmak için tasarlanmıştır. ANSI seviyesi A9 eldivenleri aşırı tehlikelerden korunmak için tasarlanmıştır. Ancak, aşırı kesim tehlikeleri için otomatik olarak bir eldivene ihtiyacınız olduğunu düşünmeyin.

Devamını Göster »

Kesilmez Eldiven Kullanımı

Aşırı kesim tehlikeleri için tasarlanmış bir eldiven daha pahalıdır ve yüksek kesimli riskler için güçlendirildiği için1 saatte sadece 1 kez bir kutu kesicisi kullanıyorsanız rahat olmayabilir.

En iyi kesilmeye karşı dayanıklı eldiven seçimi (ihtiyaçlarınız için) Karşılaştığınız bir kaza olasılığını ve ihtiyaç duyacağınız rahatlığı ve beceriyi düşünün. Bu ek faktörleri belirleyerek, işinize uygun ve elinize mükemmel uyan bir eldiven bulabilirsiniz!

Kesilmeye karşı dayanıklı eldivenler, keskin aletlerle çalışırken kullanıcının ellerini kesmekten korumak için tasarlanmış eldivenlerdir. Metal örgü eldivenler, kesilmiş ve dikilmiş ve dikişsiz örme eldivenlere ayrılmaktadır. Kesilmez mutfak eldiveni modelleri de mevcuttur.

Metal örgü eldivenler bir zincir türüdür.Paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Genellikle gıda uygulamalarında kullanılır. Kesilmez kasap eldiveni modelleri de mevcuttur.

Kesilmiş eldivenler kesilmeye dirençli bir malzeme veya kesilmeye dirençli malzemelerin tam veya avuç içi astarlı geleneksel malzemelerle yapılabilir. Materyaller şekillendirilerek bir eldivene dikilir. Kesilmez gıda eldiveni modelleri de mevcuttur.

Dikişsiz örgü eldivenler düz bir örgü makinesi ile tek parça halinde örülür. Kesilmiş koruma, Para aramid (Twaron, Kevlar ), HPPE (Yüksek Performanslı Poli Etilen, Dyneema, Spectra ), özel PVA iplikleri (SupraBlock) veya çelik elyaf ve cam elyafı iplikler gibi yüksek performanslı malzemeler ile sağlanır. Kalın eldivenler genellikle 10gauge makinede örülürken, 13 gauge makinede daha ince ve daha esnek stiller örülür. Eldivenler genellikle katı veya köpüklü Lateks, Nitril veya Poliüretan ile kaplanır.