Neden Ekipmandeposu?
10.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!

Kasap Eldiveni

Güvenlik her alanda önemsenilmesi gereken bir durumdur. Aksatılması durumunda vücudumuzda geri dönüşü olmayan sonuçlar ile karşı karşıya gelebiliriz. Kasap eldiveni, çelik veya benzer bir kesilmez mazemeden üretilen çoğu zaman örgülü yapıda olan koruyucu bir ekipmandır ve iş yerlerinde çalışan kişiler için kullanılması zorunlu araç gereçlerden biridir. İşverenler işçilerinin sağlığı için gerekli çalışmaları yapmalı ve tehlikelerden sakınmalarını sağlamalıdır.

Devamını Göster »

Kesilmez Kasap Eldiveni

Ciddi bir fiziksel olay yaşanması sırasında sorumlu işveren olduğundan ona karşı yaptırımlar uygulanması muhtemeldir. Kasap eldiveni çoğu meslek sektörü için vazgeçilmez bir ekipmandır. Kullanım alanının geniş olması onu diğer ekipmanlara göre daha üstün tutmaktadır. Günlük hayat için de kullanımı mevcuttur. Örneğin evinin bahçesini düzenlemek isteyen bir kişi ağaçlarını kesmek amacıyla testere veya makine kullanırken olası yaralanmalardan korunmak için kullanabilir. Kurbanlık hayvan kesimi yapılırken bile kullanılması çok amaçlı olmasına diğer bir örnek olarak verilebilir. Bu yüzden bir kasap eldiveni edinmek kişinin artısına olmakla beraber, kolaylıklar da sağlayacaktır.

Kasap Eldiveni Dayanıklılığı

Dayanıklılığı sayesinde kişide herhangi bir işle uğraşırken tereddüt oluşmasına mani olan kasap eldiveni bu özelliğiyle takdiri hak etmektedir. Sürtünmeye engel olacak ve vücuttaki aşınmalara karşı güvenlik olanağı sunacaktır. En ufak bir sürtünme deriye inanılmaz derecede zarar verecektir. Kesilmez olması da vücuda hiçbir şekilde kesici aletin etki etmesi olasılığını ortadan kaldıracaktır. Bir parmak kesilmesinin insan koordinasyonunu nasıl etkileyeceğini hiç düşündünüz mü? Kişide bir eksiklik olmasından çok, yapacağı işine olan dikkatini de azaltacaktır. Sonucunun da geri dönüşü olmayacağını belirtmekte fayda var. Delinmez olması kasap eldiveni kullanımın yıllarca süreceği anlamına gelir. Yırtılmalara karşı da dayanıklıdır. Kullanmama durumunda her türlü tehlikeye açıksınız demektir. Bu şekilde fiziksel sağlığından olan birçok kişi var. Deneylerde de görüldüğü üzere dayanıklılığı tescillenmiş olan eldiveninizi temin etmeniz sizin için arz talep etmektedir.

Kasap Eldiveni Türü

Bol çeşidi olması yüzünden size uygun olanın bulunması biraz uğraştırıcı olabilir. Bunun için de belli kriterleri kendinize göre biçimleyerek alışveriş yapmanız gerekecektir. Yanlış bir eldiven sahibi olmanız size hiçbir katkı sağlamadığı gibi para kaybınıza da neden olacaktır. Eldivenin pahalı olması sizi her türlü tehlikeden koruyacak düşüncesine kaptırmasın. Çok ucuz eldivene de aldanıp almak mantıklı bir karar olmayacaktır. Doğru eldiveni alabilmeniz için kasap eldiveni sizin elinizin ölçüsüne uyum sağlayabilmeli, rahat bir şekilde kavramanızı sağlayabilmeli, uzun süreli giyimi ve dayanıklı olabilmelidir. Eldiven seçimi yapmanız çalıştığınız işin uyumuna göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Kağıt ürünleri, metal ürünleri, makineler, ulaşım, inşaat ürünleri, depolama ve cam işleri için kullanılan kasap eldiveni türleri bu farklılıkları oluşturmaktadır. Bu kategoriler içinden amacınıza uygun olan eldiven seçimini yapmak doğru bir karar olacaktır.